Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Cengiz Han Yaşamı Ölümü ve Yeniden Dirilişi e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Cengiz Han Yaşamı Ölümü ve Yeniden Dirilişi PDF EPUB


John Man

Cengiz Han Yaşamı Ölümü ve Yeniden Dirilişi - John Man pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR John Man
DOSYA BOYUTU 7,14
TARİH 2004-09-27
ISBN 9758823485
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Cengiz Han, tarihteki ölümsüz isimlerden biridir; felaket, kahraman, askeri deha ve yarı-tanrı olarak anımsanır. Müslümanlara, Ruslara ve batılılara göre Cengiz; milyonların katili, acımasız bir zalimdir. Anavatanı olan Moğoloistan'da, ulusun saygıdeğer babası; Çin'de ise hanedanın kurucusu olarak onurlandırılır. İç Moğolistan'daki mozolesinde, Moğollar Cengiz'in ruhu için dua ederler. Dünyanın en merhametsiz işgalcisi, Moğolistan'da barışın ve uzlaşmanın temsilcisidir.Cengiz gençlik yıllarında, uzak dağ eteklerinde düşmanlarından saklanan bir kaçak olarak yaşıyordu. Ancak aynı kişi, dünya üzerindeki en büyük imparatorluğu kurarak, dünya tarihini değiştirdi. Ölümüne (1227) kadar Roma topraklarının iki katı büyüklüğünde bir imparatorluğu, zekice; ama bir okadar da zalimce yönetmeyi başardı. Varisleri; işgal edilen toprakları elde tutabilmek ve sınırları daha da genişletebilmek için, Cengiz'in öldüğü haberini gizlediler ve bu giz, onu günümüze kadar sardı. Hala keşfedilememiş ve hazinelerle dolu olduğu düşünülen Cengiz'in mezarı, günümüze dek sayısız spekülasyona konu edilmiştir.Bu kitap, Cengiz'in yükselişi ve fetihleriyle ilgili, dikkat çekici bir çalışmadır. John Man, Çin ve Moğolistan'daki birincil kaynaklardan yararlanarak, Cengiz'in yaşayan etkisini ortaya koymayı hedefliyor. Yazar, Cengiz'in kendi soylarından geldiğini savunan iki ülke; Çin ve Moğolistan arasında yaşanan gerilime ışık tutuyor. Man, Cengiz'in hayatını kaybettiği sanılan gizli vadide araştırma yapan ilk yazar ve onun gömüldüğü düşünülen 'kutsal dağ'a tırmanan birkaç batılıdan biridir.

... Atatürk İlk. ve İnk. Tar. Ens. ...10,00TL dir ... Cengiz Han Yaşamı, Ölümü ve Yeniden Dirilişi ... .Yayın evinden çıkan kitabın basım yılı 0 Kitabın yazarı John Mankitabı hakkında yorumları, bilgileri, Cengiz Han Yaşamı Ölümü ve Yeniden Dirilişi kitabının resmini içeren sayfa. (Tanıtım Yazısı'ndan). Cengiz Han-Yaşamı, Ölümü ve Yeniden Dirilişi Muhammed Mahzumî Paşa. Dirilişi sadece devleti devleti Han-Yaşamı, Ölümü tamamıydı. Cengiz Han, tarihteki ölümsüz isimlerden bir ... Cengiz Han Yaşamı, Ölümü ve Yeniden Dirilişi ... . Cengiz Han, tarihteki ölümsüz isimlerden biridir; felaket, kahraman, askeri deha ve yarı-tanrı olarak anımsanır. Müslümanlara, Ruslara ve batılılara göre Cengiz; milyonların katili, acımasız bir zalimdir. 12 TL. Cengiz Han - Yaşamı, Ölümü ve Yeniden Dirilişi | John Man mudemu.com adresinde uygun fiyatlar ve indirimlerle sizlerle.Bu ürün ve benzeri ürünler sizin için bir tık ötenizde. Cengiz Han, tarihteki ölümsüz isimlerden biridir; felaket, kahraman, askeri deha ve yarı-tanrı olarak anımsanır. Yazar. : John Man. Cengiz Han-Yaşamı Ölümü ve Yeniden Dirilişi. Alış-Veriş Listeme Ekle. Cengiz Han Yaşamı Ölümü ve Yeniden Dirilişi. Cengiz Han tarihteki ölümsüz isimlerden biridir; felaket kahraman askeri deha ve yarı-tanrı olarak anımsanır. Cengiz Han, tarihteki ölümsüz isimlerden biridir; felaket, kahraman, askeri deha ve yarı-tanrı olarak anımsanır. Müslümanlara, Ruslara ve batılılara göre Cengiz; milyonların katili, acımasız bir zalimdir. Cengiz Han, tarihteki ölümsüz isimlerden biridir; felaket, kahraman, askeri deha ve yarı-tanrı olarak anımsanır. Müslümanlara, Ruslara ve batılılara göre Cengiz; milyonların katili, acımasız bir zalimdir. 160757. 452707. Cengiz Han Yaşamı Ölümü ve Yeniden Dirilişi. Yakamoz. 14.00. Cengiz Han, tarihteki ölümsüz isimlerden biridir; felaket, kahraman, askeri deha ve yarı-tanrı olarak anımsanır. Müslümanlara, Ruslara ve batılılara göre Cengiz; milyonların katili, acımasız bir zalimdir. Cengiz Han -Yaşamı, Ölümü ve Yeniden Dirilişi-, John Man Cengiz Han, tarihteki ölümsüz isimlerden biridir; felaket, kahraman, askeri deha ve yarı-tanrı olarak anımsanır. Müslümanlara, Ruslara ve batılılara göre Cengiz; milyonların katili, acımasız bir zalimdir. Cengiz Han, tarihteki ölümsüz isimlerden biridir; felaket, kahraman, askeri deha ve yarı-tanrı olarak anımsanır. İLETİŞİM. Tarih Araştırmaları. Cengiz Han-Yaşamı Ölümü ve Yeniden Dirilişi. John Man. Cengiz Han, tarihteki ölümsüz isimlerden biridir; felaket, kahraman, askeri deha...