Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Bir Kadının Yaşamından 24 Saat e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Bir Kadının Yaşamından 24 Saat PDF EPUB


Stefan Zweig

Bir Kadının Yaşamından 24 Saat - Stefan Zweig pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Stefan Zweig
DOSYA BOYUTU 8,22
TARİH 2020-04-02
ISBN 6057672568
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

“Bütün yalnızlar gibi özgür ve bütün özgürler gibi yalnızız.” Savaşın doğurduğu ve yaşamına son vermesine neden olduğu usta kalem Stefan Zweig, 1927 yılında yazdığı Bir Kadının Yaşamından 24 Saat adlı hikâyesinde, sıradan ve tekdüze bir hayatın kırılganlığını işliyor. Evli, çocuklu ve saygın bir kadın olan Henriette, kaldığı otelde sadece birkaç gün önce tanışmış olduğu bir Fransız’la birlikte kaçmaya karar verir. Olayın yarattığı spekülasyon ve kınama dolu sohbetler, otel sakinlerinden Bayan C.’nin de uzun zaman önce başından geçen bir hikayenin ilk defa dile getirilmesine zemin hazırlayacaktır. İlk cümleden itibaren insanı içine çeken bu hikâyede tutkuyu, hayal kırıklığını, ümidi, ümitsizliği, yüzleşmeyi ve daha nice hissi yaşatırken Zweig, okura içten içe şu soruyu sordurur: “O kadının yerinde ben olsaydım, ne yapardım?”

...değişimleri merkeze alarak anlatır. Bir Kadının Yaşamından 24 saat, çoğumuzun hikâyesidir ... Bir Kadının Yaşamından Yirmi Dört Saat Özet - Stefan Zweig ... . ...karar verir kahramanımıza: Yaşamından yirmi dört saat götüren, yirmi dört yıldır hiç aklından çıkmayan… Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu - Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu. "Bir Kadının Yaşamından Yirmi Dört Saat" 5 Stefan Zweig sesli kitap Dünya Klasikleri Mustafa BİR KADININ YAŞAMINDAN 24 SAAT - Stefan Zweig (Sesli Kitap Tek Parça) (Şevval Dayan)... MERHABALAR; Kitap blogları arasında esmekte olan Stefan Zweig rüzgarına ben de katılmasam ... Bir Kadının Yaşamından 24 Saat Özet - Eodev.com ... ... MERHABALAR; Kitap blogları arasında esmekte olan Stefan Zweig rüzgarına ben de katılmasam olmazdı. Her ne kadar şu aralar İş Bankası Kültür Yayınları'na ait Zweig kitapları revaçta olsa da ben... Bir Kadının Yaşamından 24 Saat'i bitireli hemen hemen on dakika falan olmuştur. Kitapta -yine adı her şeyi anlatıyor aslında- bir kadının hayatının yirmi dört saatine konuk oluyoruz. Ana Sayfa Edebiyat Bir Kadının Yaşamından 24 Saat - Stefan Zweig. Bir gün önce ise otelde fevkalade bir skandal patlak vermişti. Öğle treniyle saat on ikiyi yirmi geçe (zamanı tam olarak... Bu kitabında 2 hikaye birden yer alıyor. "Bir Kadının Yaşamından 24 Saat" i çok beğendim. Her zaman ki gibi Zweig hikayeyi kısa tutmuş ve yine bir karakterine öyküsünü kendi ağzından anlattırmış. Aşk mı mantık mı? Kiminiz aşk diyordur, kiminiz mantık… Mantık diyenlerin önünde saygıyla eğiliyor, onlara çok imrendiğimi söyleyerek konuma dönüyorum. Nerden çıktı bu soru diyebilirsiniz. ...Büşra Topal'ın incelediği Stefan Zweig'ın "Bir Kadının Yaşamından Yirmi Dört Saat" adlı kitabını bulabilirsiniz... Mrs C. 24 Saati. Kocasını genç yaşta kaybeden bu kadın Monte Carlo'ya gider. Bu sırada pansiyonda bulunanlar ise kadının arkasından söylemediklerini bırakmıyorlar. Adamı odasına davet ederek, geçmişte yaşadığı ve bir ömre bedel olan yirmi dört saatini anlatmak istiyor. Orijinal Adı: 24 Stunden Aus Dem Leben Einer Frau / Untergang Eines Herzens. Sayfa Sayısı: 128. Yayınevi: Can Yayınları. ISBN: 9789750710551. ...duygularla kıvrandıran; en sonunda kadının psikolojik çözülmesini sağlayarak ruhlarımızı kabzeden bir iç sıkıntısını, az da olsa feraha indi...