Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Gençler İçin FelsefeMetinlerle Eleştirel Okuma ve Düşünme Çalışmaları e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Gençler İçin FelsefeMetinlerle Eleştirel Okuma ve Düşünme Çalışmaları PDF EPUB


Nuran Direk

Gençler İçin FelsefeMetinlerle Eleştirel Okuma ve Düşünme Çalışmaları - Nuran Direk pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Nuran Direk
DOSYA BOYUTU 12,18
TARİH 2019-12-19
ISBN 6059646628
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Felsefeye ilgi duyan, ama okumaya nereden başlayacağını bilemeyen gençler,felsefe öğretmenlerinden “felsefeye giriş” reçeteleri isterler. Bu isteğe tatminkâr bir yanıt vermek çok zordur. Herkes için geçerli, tek bir reçete yoktur çünkü... Felsefe tarihini okumakla işe başlamaksa, acemi şoförün birdenbire otoyola çıkmasına benzer. Yani meraklı genci baştan zora sokar.Felsefe problemlerine yaklaşmanın en elverişli yollarından biri uygun yazınsal metinlerle işe başlamaktır. Nitekim edebiyat-felsefe ilişkisinin pek çok filozofta çok sıkı olduğunu görürüz. Bilindiği gibi metin inceleme; edebiyat ve felsefe eğitiminin ortak uğraşıdır. Sanatsal metinleri çözümleyerek işe başlamak, felsefe metinlerini çözümlemeye öncülük eder. “Gençler İçin Felsefe” disiplinin temelinde yatan anlayış da budur.Bu kitap, odaklandığımız bir konu bağlamında seçilmişfelsefî metinleri grup çalışmalarıyla inceleyerekfelsefe eğitimiyapmayıönermektedir. Sınıf içi diyalogları ve tartışmaları yüreklendirmeyi, dolayısıyla “felsefe öğretmeyi” değil, felsefe yapmayı amaçlayan bu metinlerin, felsefeye başlayan gençlerin ilgisini çekeceğini umuyorum.

... İçin Felsefe" disiplinin temelinde yatan anlayış da budur ... Gençler İçin Felsefe Metinlerle Eleştirel Okuma ve Düşünme... ... . elestirel-okuma-ve-dusunme-calismalari/525718.html">