Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma HadislerleKadın e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

HadislerleKadın PDF EPUB


Dr. Huriye Martı

HadislerleKadın - Dr. Huriye Martı pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Dr. Huriye Martı
DOSYA BOYUTU 5,79
TARİH 2019-04-16
ISBN 9751970503
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Kadınlar için huzurun ve güvenin kaynağı olmuştur Hz. Peygamber. Haklarını koruyup gözeterek onları “Allah’ın emaneti” olarak tanımlamış, erkekleri onlara karşı davranışları konusunda uyarmıştır. Ayette de belirtildiği gibi, kadın ve erkeğin dünya hayatında “veli” yani birbirleriyle yardımlaşan, birbirlerini cennete taşıyan dost ve destek insanlar olmalarını arzu etmiş, onlara bu yolda rehberlik etmiştir. Sevgili peygamberimiz, İslam’ın kadına bakışını izah etmiş, bu bakışın hayata yansımalarını bizzat uygulamalarıyla göstermiştir.

...er evde anne baba ve o evin çocukları okumalı ... Tahlil Yayınları ... . Kadın demek aile demek değil miydi zaten. O kadar güzel bilgiler öğrendim ki! Hanımlara İnciler; Kadın Konulu Hadisler. 13 20. Ahmet Çakır. Ayetler ve Hadislerle İslam; Arapçalı. 7.8 12. Enbiya Yıldırım. Hadis Problemleri. 17.55 27. Ahmet Çakır. Âyetler ve Hadislerle İslâm. 130 TL. Hadislerle Kadın - İmam Nesai - 2 Cilt Tahlil yayınlarından çıkan İmam Nesai tarafından kaleme alınan İşretun Nisa Hadislerle Kadın adlı iki ciltlik bu kitabın takdiminde diyor ki... Başka bir hadîs-i şerîflerinde de: "Sizi ... Aile - Hadislerle Kadın ... ... Başka bir hadîs-i şerîflerinde de: "Sizin en hayırlınız, ehline (eşine ve çocuklarına) en hayırlı olanınızdır. Eyyüb gibi mükafatlara kavuşur. Kocasının kötü huyuna sabreden kadın da, Hz. Hadislerle Kadın İşretü'n Nisa (2 Cilt Takım) Termo Tahlil Yayınları Eserlerini Şehadet Kitap'dan satın al tüm ayrıcalıklardan yararlan İslami Kitap'da zirve Şehadet Kitap tahlil-526565288 Tahlil Yayınları. 117 TL. Toplumun temeli olan aileyle ilgili hadislerin bir araya geldiği, açıklamalarında günümüzün sorunlarına da değinilen, nebevî rehberliğin ışığını evlere taşıyacak bir başucu eseri. ...