Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma İran Bölge AnaliziToplum, Kültür, Ekonomi, Politika, Strateji ve Uluslararası İlişkiler e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

İran Bölge AnaliziToplum, Kültür, Ekonomi, Politika, Strateji ve Uluslararası İlişkiler PDF EPUB


İran Bölge AnaliziToplum, Kültür, Ekonomi, Politika, Strateji ve Uluslararası İlişkiler -  pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR
DOSYA BOYUTU 5,1
TARİH 2020-02-07
ISBN 6059114110
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Türkiye’de İran çalışmaları, kuvvetlendirilebilecek kısa bir geçmişe sahiptir. İki ülkenin arasındaki ilişkilere karakterini veren “güvensizlik”, ülkemizin İran araştırmalarına da damgasını vurur. İran üzerine çalışmak, İslam düşmanlığından fundamentalistliğe kadar pek çok klişe ile yargılanmak anlamına gelebilir. Kuşkusuz bunda, 1979’da İran’da meydana gelen rejim değişikliğinin büyük etkisi bulunmaktadır. Kırkıncı yılına erişen bu değişiklik, Türk akademisinde mesafeli bir duruşun ana nedenleri arasında yerini almaktadır. Devrimin olduğu tarihten bu yana geçen zaman içinde, iki toplum arasındaki topografinin ötesindeki mesafelerin açılmış olduğuna şahit olunmakta; herhangi bir araştırma konusunun İran ülke analizinin yapılması istenildiğinde ise “Orada olmadığı” şeklinde kolaycılığa varan kestirimlerle karşılaşılmaktadır. İran Bölge Analizi; toplum, kültür, ekonomi, politika, strateji ve uluslararası ilişkiler üzerine yapılan çalışmaları tartışmaya açan; bu alanların klasik sayılabilecek başlıklarına içerik oluşturmaktan çok, ülkesel yapının analizine zemin hazırlamak üzere farklı bulguları irdelemeyi deneyen bir eserdir.

...n büyük etkisi bulunmaktadır. ekonomi, politika, strateji ve uluslararası ilişkiler üzerine yapılan çalışmaları tartışmaya açan; bu ... İran Bölge Analizi Toplum, Kültür, Ekonomi, Politika, Strateji ve... ... ... Ürün Adı: İran Bölge Analizi Toplum, Kültür, Ekonomi, Politika, Strateji ve Uluslararası İlişkiler. Mağaza: Fırsat Kapında. Sorunuzu aşağıdaki alana yazınız. ...preprod.kitapyurdu.com/kitap/iran-bolge-analizi-amp-toplum-kultur-ekonomi-politika-strateji-ve-uluslararasi-iliskiler/531386.html">