Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Birinci Dünya Savaşı’nda Filistin-Suriye Cephesinin Çöküşü e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Birinci Dünya Savaşı’nda Filistin-Suriye Cephesinin Çöküşü PDF EPUB


Celil Bozkurt

Birinci Dünya Savaşı’nda Filistin-Suriye Cephesinin Çöküşü - Celil Bozkurt pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Celil Bozkurt
DOSYA BOYUTU 6,98
TARİH 2019-06-18
ISBN 6058070615
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Bu kitap, Filistin-Suriye Cephesi’nde Mersinli Cemal Paşa’nın yaveri olarak görev yapan Yüzbaşı Cevat Rifat Beyin Tasvir-i Efkar gazetesinde 23 Kasım-17 Aralık 1918’de yayımlanan “Suriye Hezimeti Feci’ası ve Sebebleri” adlı tefrikayı konu almaktadır. Kitap, iki bölüm ve bir tefrikadan oluşmaktadır. Birinci bölümde, Cevat Rifat Beyle Mustafa Kemal Paşaarasında patlak veren polemiğin ayrıntılı hikayesine yer verilmiştir. Bu bölümde tarafların açıklamaları olduğu gibi verilerek okuyucuya kendi yargısını oluşturma fırsatı sağlanmıştır. İkinci bölümde, Türk ordusunun Mısır, Hicaz ve Filistin-Suriye Cephelerinde verdiği mücadeleye yer verilmiştir. Böylelikle, okuyucunun tefrikada verilen bilgileri anlama ve yorumlama imkanı güçlendirilmiştir. Üçüncü Bölümde Cevat Rifat Beyin sözü edilen tefrikası, müellifinin kaleminden olduğu gibi yer almıştır. Metinde anlaşılması güç bazı kelimelerin köşeli parantez içinde günümüz anlamları verilmiştir. Kitabın sonuna, tefrikanın Osmanlıca aslını gösteren bölüm fotoğrafları ilave edilmiştir.

...nya savaşı - filistin cephesi. 57 nci Piyade Alayı, 29 Temmuz 1917 tarihinden 23 Eylül 1918 tarihine kadar Filistin Cephesinde bulunmuş ve bir çok muharebeye katılmıştır ... Birinci Dünya Savaşı - Filistin Cephesi | Türk Tarihi Araştırmaları ... . Key Words: World War I, NILI, Jews, Spying, Intelligence, Palestine. Sayı: 88. I. dünya savaşı'NDA filistin suriye cephesi'nde nili casusluk örgütünün faaliyetleri. "1 — Birinci Cihan Harbinde İmparatorluğun çöküşü, Filistin cephesinin birdenbire yıkılmasiyle olmuştur. Filistin cephesinde üç ordumuz vardır: 4 üncü, 7 ncı ve 8 inci ordular... Celil Bozkurt. Bu kitap, Filistin-Suriye Cephesi'nde Mersinli Cemal Paşa'nın yaveri olarak göre ... Filistin Cephesi'ndeki Hain M. Kemal Atatürk mü? - Belgelerle Gerçek... ... . Filistin cephesinde üç ordumuz vardır: 4 üncü, 7 ncı ve 8 inci ordular... Celil Bozkurt. Bu kitap, Filistin-Suriye Cephesi'nde Mersinli Cemal Paşa'nın yaveri olarak görev yapan Yüzbaşı Cevat Rifat Beyin Tasvir-i Efkar gazetesinde 23 Kasım-17 Aralık 1918'de yayımlanan *Suri...