Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Birinci Dünya Savaşı’nda Filistin-Suriye Cephesinin Çöküşü e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Birinci Dünya Savaşı’nda Filistin-Suriye Cephesinin Çöküşü PDF EPUB


Celil Bozkurt

Birinci Dünya Savaşı’nda Filistin-Suriye Cephesinin Çöküşü - Celil Bozkurt pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Celil Bozkurt
DOSYA BOYUTU 9,97
TARİH 2019-06-18
ISBN 6058070615
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Bu kitap, Filistin-Suriye Cephesi’nde Mersinli Cemal Paşa’nın yaveri olarak görev yapan Yüzbaşı Cevat Rifat Beyin Tasvir-i Efkar gazetesinde 23 Kasım-17 Aralık 1918’de yayımlanan “Suriye Hezimeti Feci’ası ve Sebebleri” adlı tefrikayı konu almaktadır. Kitap, iki bölüm ve bir tefrikadan oluşmaktadır. Birinci bölümde, Cevat Rifat Beyle Mustafa Kemal Paşaarasında patlak veren polemiğin ayrıntılı hikayesine yer verilmiştir. Bu bölümde tarafların açıklamaları olduğu gibi verilerek okuyucuya kendi yargısını oluşturma fırsatı sağlanmıştır. İkinci bölümde, Türk ordusunun Mısır, Hicaz ve Filistin-Suriye Cephelerinde verdiği mücadeleye yer verilmiştir. Böylelikle, okuyucunun tefrikada verilen bilgileri anlama ve yorumlama imkanı güçlendirilmiştir. Üçüncü Bölümde Cevat Rifat Beyin sözü edilen tefrikası, müellifinin kaleminden olduğu gibi yer almıştır. Metinde anlaşılması güç bazı kelimelerin köşeli parantez içinde günümüz anlamları verilmiştir. Kitabın sonuna, tefrikanın Osmanlıca aslını gösteren bölüm fotoğrafları ilave edilmiştir.

... kitap, Filistin-Suriye Cephesi'nde Mersinli Cemal Paşa'nın yaveri olarak görev yapan Yüzbaşı Cevat Rifat Beyin Tasvir-i Efkar gazetesinde 23 Kasım-17 Aralık 1918'de yayımlanan "Suriye ... Birinci Dünya Savaşı - Filistin Cephesi | Türk Tarihi Araştırmaları ... ... : 9786058070615. Özellik. : Birinci Baskı. Durum. : Yeni. İkinci bölümde, Türk ordusunun Mısır, Hicaz ve Filistin-Suriye Cephelerinde verdiği mücadeleye yer verilmiştir. 12 TL. Bu kitap, Filistin-Suriye Cephesi'nde Mersinli Cemal Paşa'nın yaveri olarak görev yapan Yüzbaşı Cevat Rifat Beyin Tasvir-i Efkar gazetesinde 23 Kasım-17 Aralık 1918'de yayımlanan "Suriye... İnceleme-Araştırma kategorisinde yer alan ve son zamanlarda yüzlerce kişi tarafından aratılan eserin ismi Birinci Dünya Savaşı'nda Filistin-Suriye Cephesinin Çöküşü 'dir. 11. ... Filistin Cephesi'ndeki Hain M. Kemal Atatürk mü? - Belgelerle Gerçek... ... ... İnceleme-Araştırma kategorisinde yer alan ve son zamanlarda yüzlerce kişi tarafından aratılan eserin ismi Birinci Dünya Savaşı'nda Filistin-Suriye Cephesinin Çöküşü 'dir. 11.20 TL. Bu kitap, Filistin-Suriye Cephesi'nde Mersinli Cemal Paşa'nın yaveri olarak görev yapan Yüzbaşı Cevat Rifat Beyin Tasvir-i Efkar gazetesinde 23 Kasım-17 Aralık 1918'de yayımlanan... ...Dünya Savaşı'nda Filistin-Suriye Cephesinin Çöküşü - Altınordu Yayınları - 9786058070615 - Celil Bozkurt - - Bu Suriye Hezimeti Feciası ve Sebebleri Dördüncü Ordu Yaveri Yüzbaşı Cevat Rifat Bey. 12 TL. Bu kitap, Filistin-Suriye Cephesi'nde Mersinli Cemal Paşa'nın yaveri olarak görev yapan Yüzbaşı Cevat Rifat Beyin Tasvir-i Efkar gazetesinde 23 Kasım-17 Aralık 1918'de yayımlanan "Suriye... 12.16 TL. Bu kitap, Filistin-Suriye Cephesi'nde Mersinli Cemal Paşa'nın yaveri olarak görev yapan Yüzbaşı Cevat Rifat Beyin Tasvir-i Efkar gazetesinde 23 Kasım-17 Aralık 1918'de yayımlanan... Alış-Veriş Listeme Ekle. Birinci Dünya Savaşı'nda Filistin Suriye Cephesinin Çöküşü. Kitap iki bölüm ve bir tefrikadan oluşmaktadır. Birinci bölümde Cevat Rifat Beyle Mustafa Kemal Paşa......