Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Sivil İtaatsizlik e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Sivil İtaatsizlik PDF EPUB


Henry David Thoreau

Sivil İtaatsizlik - Henry David Thoreau pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Henry David Thoreau
DOSYA BOYUTU 11,91
TARİH 2019-10-14
ISBN 6057775290
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Walden’ın yazarı, ünlü Amerikan düşünürü Henry David Thoreau’nun en önemli denemelerinden olan Sivil İtaatsizlik’i okurken modern devlet anlayışının ve onun yarattığı yaşam biçiminin çarpıcı bir biçimde gözler önüne serildiğine tanıklık edeceksiniz. Sivil İtaatsizlik, doğadan koparılan insanın, kapitalizmin ve devletin elinde nasıl şekillendiğini görmek için de mutlaka okunmalı.

...atsizlik Kavramının Ortaya Çıkışı, Temel Unsurları ve Dünyadan Örnekler ... Politik Bir Mücadele Yöntemi Olarak Sivil İtaatsizlik ... . Sendikası tarafından örgütlenen öğretmen boykotu ilk sivil itaatsizlik eylemi olarak kaynaklara geçmiştir. Sivil itaatsizlik, sivil yönetim tarafından uygulanan yasaların özüne uyarak yasalara riayet etmeme, karşı koyma anlamına gelmektedir. sivil itaatsizlik/pasif direniş, tek başına kullanılmaya kalkışıldığında topyekün bir değişim için yeterli ve etkili bir metod gibi görünmüyor. mücadele araçları zamanın getirdiği şartlara bağlı olarak bazen... Bu t ... Sivil İtaatsizlik | Forum ... . mücadele araçları zamanın getirdiği şartlara bağlı olarak bazen... Bu tanımlara bağlı kalınarak sivil itaatsizlik kavramının taşıdığı unsurlar şu şekilde özetlenebilir[4] Bu anlamıyla sivil itaatsizlik yasadışı ancak "meşru" bir ey...