Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Eteklerinde Kuşlar Taşıyan Kadın Füreya Koral e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Eteklerinde Kuşlar Taşıyan Kadın Füreya Koral PDF EPUB


Nacide Berber

Eteklerinde Kuşlar Taşıyan Kadın Füreya Koral - Nacide Berber pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Nacide Berber
DOSYA BOYUTU 9,97
TARİH 2020-01-03
ISBN 6053748373
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Füreya Koral, Türkiye’nin ilk çağdaş seramik sanatçısı. Sanatında öncü, yenilikçi bir isim. Sanat aşkı ve yaşam mücadelesi dolu hayatı ise yakın tarihimizin en ilham verici hikâyelerinden birini anlatıyor.Füreya, Osmanlı’dan Cumhuriyet’e geçişin tam arifesinde Büyükada’da sanatla iç içe doğup büyür. Hem Doğu hem Batı kültürünün içinde yaşar. Felsefe eğitimi, keman dersleri derken Füreya’ya verem teşhisi konur. Bu zor hastalığın pençesinden kurtulmaya çalışırken seramik, hastalığının ilacı olur. Engellere aldırmadan 40 yaşında başladığı seramikte 40. sanat yılını doldurur. Toprak Füreya’nın elinde can bulur. Tabaklar, kâseler, fincanlar ve vazolar müzelerden çıkıp evlere, masalara hayatın içine girmeye başlar. Füreya’nın anlayışında sanat dört duvar arasında hapsolmaktan kurtulur, sokaklara karışır.Eteklerinde Kuşlar Taşıyan Kadın, işte bu cesur, çalışkan ve her daim soran, sorgulayan, yenilikçi kadının öyküsünü anlatıyor.

...ber. Füreya Koral, Türkiye'nin ilk çağdaş seramik sanatçısı ... Füreya Koral - Eteklerinde Kuşlar Taşıyan Kadın | bkmkitap.com ... . Sanatında öncü, yenilikçi bir isim. Sanat aşkı ve yaşam mücadelesi dolu hayatı ise yakın tarihimizin en ilham verici hikâyelerinden... Füreya Koral Eteklerinde Kuşlar Taşıyan Kadın Nacide Berber Final Kültür Sanat Yayınları 9786053748373 Massimo Limoncelli. Nacide Berber. Füreya Koral, Türkiye'nin ilk çağdaş seramik sanatçısı. Sanatında öncü, yenilikçi bir isim. Sanat aşkı ve yaşam m ... Füreya Koral - Eteklerinde Kuşlar Taşıyan Kadın | Nezih ... . Sanatında öncü, yenilikçi bir isim. Sanat aşkı ve yaşam mücadelesi dolu hayatı ise yakın tarihimizin en ilham verici hikâyelerinden... Füreya Koral, Türkiye'nin ilk çağdaş seramik sanatçısı. Eteklerinde Kuşlar Taşıyan Kadın, işte bu cesur, çalışkan ve her daim soran,sorgulayan, yenilikçi kadının öyküs...