Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Newton’ın Principia’sının Toplumsal ve İktisadi Kökleri e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Newton’ın Principia’sının Toplumsal ve İktisadi Kökleri PDF EPUB


Boris Hessen

Newton’ın Principia’sının Toplumsal ve İktisadi Kökleri - Boris Hessen pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Boris Hessen
DOSYA BOYUTU 4,31
TARİH 2019-09-04
ISBN 6051723471
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Marksizmin dar bir konuda ayrıntılı incelemeleri çok azdır. Bunların en ünlü ve bugüne dek aşılamayan örneği, Marx’ın, Louis Bonaparte’ın Aralık 1851’de gerçekleştirdiği hükümet darbesini inceleyen Louis Bonaparte’ın 18 Brumaire’i adlı çalışmasıdır.Elinizdeki Boris Hessen kitabı da, işte bu türden, görece dar kapsamlı bir konuyu toplumsal gelişmenin ayrıntılarıyla alabildiğine aydınlatan, ender bulunan Marksist incelemelerden biridir. Kitabın konusu, 1931 yılında Londra’da toplanan Bilim ve Teknoloji Tarihi Uluslararası Kongresi’nde, Sovyet heyetinin üyesi olan o günkü Moskova Fizik Enstitüsü Müdürü Boris Hessen’in, Newton konusunda sunduğu bildiridir.“Newton’ın Principia’sının Toplumsal ve İktisadi Kökleri” başlığını taşıyan bu eşsiz bildiri, Batı’nın yarı tanrı bir deha saydığı bir bilim insanının, nasıl kendi çağının üretim güçlerinin, toplumsal ilişkilerinin, sınıf mücadelesinin, bilimsel ve düşünsel gelişme ve çekişmelerinin ürünü olduğunu, titizlikle seçilmiş somut ayrıntılar ve ödünsüz bir kuramsal yaklaşımla, inanılmaz bir durulukla gözler önüne seriyor.

...İMDİ istiyorum ve gelecek yıl daha hızlı olmasını istiyorum! "Newton'ın Principia'sının Toplumsal ve İktisadi Kökleri PDF ile böyle değildi - hiç de öyle değildi ... Newton'ın Principia'sının Toplumsal ve İktisadi Kökleri Pdf... ... . Boris Hessen. Marksizmin dar bir konuda ayrıntılı incelemeleri çok azdır. Bunların en ünlü ve bugüne dek aşılamayan örneği, Marx'ın, Louis Bonaparte'ın Aralık 1851'de gerçekleştirdiği hükümet darbesini... 11.20 TL. "Newton'ın Principia'sının Toplumsal ve İktisadi Kökleri" başlığını taşıyan bu eşsiz bildiri, Batı'nın yarı tanrı bir deha saydığı bir bilim ins ... Newton'ın Principia'sının Toplumsal ve İktisadi Kökleri ... ... 11.20 TL. "Newton'ın Principia'sının Toplumsal ve İktisadi Kökleri" başlığını taşıyan bu eşsiz bildiri, Batı'nın yarı tanrı bir deha saydığı bir bilim insanının, nasıl kendi çağının üretim güçlerinin... ...o günkü Moskova Fizik Enstitüsü Müdürü Boris Hessen'in, Newton konusunda sunduğu bildiridir. "Newton'ın Princi...