Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Pollyanna e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Pollyanna PDF EPUB


Eleanor H. Porter

Pollyanna - Eleanor H. Porter pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Eleanor H. Porter
DOSYA BOYUTU 9,2
TARİH 2019-10-31
ISBN 6053417415
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Ailesinin istemediği bir gençle evlenen Jennie, kızı Pollyanna doğduktan kısa bir süre sonra hayata gözlerini yumar. On bir yaşına geldiğinde babasını da kaybeden Pollyanna’nın gidebileceği yegâne yer teyzesinin yanıdır. Bayan Polly, istemeden de olsa Pollyanna’yı kabul etmek zorunda kalır.Ancak sapsarı saçları, gülümseyen yüzü ve oynadığı “Mutluluk Oyunu” ile etrafına aralıksız bir şekilde neşe saçan Pollyanna, hem teyzesinin hem de çevresindeki diğer insanların hayatını değiştirecektir… Eleanor H. Porter’ın 1913 yılında yazdığı Pollyanna, o günden bu yana dünyanın en çok okunan çocuk kitaplarından biridir. Pollyanna’nın iyimser, en olumsuz durumda bile mutluluk bulan ve saçan, biraz da mutlu olduğuna kendini ve çevresini inandıran insanların davranışlarını tanımlayan 'Pollyannacılık' kavramının doğmasına neden olmuştur.

.... şükela: tümü | bugün. birden fazla anna isimli kisinin biraraya gelince aldiklari isim (bkz: polygon) (bakmayınız: poligon ve polianna) ... Pollyanna - Ekşi Sözlük ... . Pollyanna Eleanor Emily Hodgman Porter tarafından (1913), yılında yazılmış ve basılmıştır. Bizim edebiyatımızda Polyanna'nın çocukluk yılları konulu olan romanıyla tanınmıştır. Pollyanna, on bir yaşında küçük bir kızdır. Annesi ve babası ölünce, ortada kalır. Tom, Pollyanna ve annesi Nancy tanıyordu. Hatta, bayan Polly'nin zamanında bîr aşk yaşadığını dahi biliyordu. Pollyanna Özet. Bayan ... Polyanna Hakkında Özeti Eleanor... | Edebiyat ve Sanat Akademisi ... . Tom, Pollyanna ve annesi Nancy tanıyordu. Hatta, bayan Polly'nin zamanında bîr aşk yaşadığını dahi biliyordu. Pollyanna Özet. Bayan Polly Harrington kendisine gelen bir mektupla, hiç görmediği yeğeninin yapayalnız kaldığını öğrenir ve onunla yaşamasına müsaade eder. Pollyanna Kitap Kısa Özeti. ...