Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Dil Felsefesi e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Dil Felsefesi PDF EPUB


Barry Lee

Dil Felsefesi - Barry Lee pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Barry Lee
DOSYA BOYUTU 7,36
TARİH 2019-05-27
ISBN 6058074880
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Felsefe ve bilimde özlü değişimlerin yaşandığı bir dönem olarak 19. yüzyılın, Frege’nin 1884 yılında yayımlamış olduğu Aritmetiğin Temelleri adlı eseri ile birlikte dil felsefesinin doğumuna da şahitlik ettiği söylenebilir.Bugün artık klişe bir hakikat olarak ‘Kant’a rağmen, Kant’la birlikte felsefe’ ifadesinin ‘Kant’a rağmen’ tarafında yer alan Frege ile başlayan dil felsefesi, yüz yılı aşkın macerasında çoğu zaman kol kola yürüdüğü mantıkla birlikte felsefenin birçok alanında zengin tartışmalara kaynaklık etti.Tüm bu tartışmaları, Frege’den Wittgenstein’a, Chomsky’den Derrida’ya dek analitik-bilimsel-kıta felsefesi üçgeninde kronolojik bir sırayı takip ederek ele alan elinizdeki kitap, okurlarına dil felsefesinin kilit düşünürleri üzerinden tarihsel serüvenini aktarıyor.

...i olanlar gelir. Dil felsefesi adıyla yürütülen çalışmalar felsefenin, düşüncenin, iletişimin imkanını sorgular ... Dil Felsefesi Nedir Dil Felsefesi Teorileri Kısa Özet Kuramları ... . Bu iki ana soru filozofların dil felsefesi tarihi içinde ele aldıkları iki ana soru olma ötesinde, dil felsfesinin iki ana sorusudur. Dil felsefesi, felsefenin dil ile uğraşan bir dalıdır. Dil Felsefesi'nin özellikle 20. yüzyılın başından başlayarak felsefenin temel ilgi alanı olduğunu görüyoruz. Felsefe Alanları konusunda "dil felsefesi"nin ilgilendiği alt alanlara değinildi. ...edilir. ikilinin kuramları dil fe ... Dil Felsefesi Nedir Dil Felsefesi Teorileri Kısa Özet Kuramları ... . Felsefe Alanları konusunda "dil felsefesi"nin ilgilendiği alt alanlara değinildi. ...edilir. ikilinin kuramları dil felsefesinin temelini oluşturmaktadır ve frege'nin anlam ve gönderme'si, dil. "dil oyunları" ile, austin de "söz edimler...