Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Eğitimin Sosyal ve Kültürel TemelleriKavramlar, Olgular ve Olaylar e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Eğitimin Sosyal ve Kültürel TemelleriKavramlar, Olgular ve Olaylar PDF EPUB


Doç. Dr. S. Tunay Kamer

Eğitimin Sosyal ve Kültürel TemelleriKavramlar, Olgular ve Olaylar - Doç. Dr. S. Tunay Kamer pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Doç. Dr. S. Tunay Kamer
DOSYA BOYUTU 9,56
TARİH 2019-11-23
ISBN 6050370157
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Eğitim, kültürü oluşturur, geliştirir, zenginleştirir, yeni kuşaklara aktarır ve korur. Bir toplumda eğitim sistemi ne kadar gerçekçi, başarılı ve verimli ise toplumdaki bütünleşme, gelişme ve ilerleme de o derece güçlü ve başarılı olur. Eğitim sistemi toplumun kültürüyle uyumlu işlemiyor ve çalışmıyorsa toplumda bozulma, ayrışma, çatışma ve çözülme o ölçüde hızlanır. Dolayısıyla eğitim, toplum ve kültür arasındaki ilişkileri ve bu ilişkiler sonucunda meydana gelen olgu ve olayların incelendiği bu kitapta sosyoloji ve antropoloji açısından eğitim yoluyla toplumun değişimi ve dönüşümü anlatılmıştır.Bu kapsamda öncelikle toplum ve kültürle ilgili temel kavramlar ve yaklaşımlar açıklanmıştır. Ayrıca Batı’da ve ülkemizde eğitimi etkileyen bazı sosyal ve kültürel olgu ve olaylar ele alınmıştır. Bu olgu ve olaylar tarihî gelişim seyri içinde değerlendirilmiştir.

...S. Tunay Kamer. Eğitim, kültürü oluşturur, geliştirir, zenginleştirir, yeni kuşaklara aktarır ve korur ... Eğitimin Sosyal ve Kültürel Temelleri Kavramlar, Olgular ve Olaylar ... . Bir toplumda eğitim sistemi ne kadar gerçekçi, başarılı ve verimli ise toplumdaki bütünleşme... 2 Doç. Dr. S. Tunay KAMER EĞİTİMİN SOSYAL VE KÜLTÜREL TEMELLERİ Kavramlar, Olgular ve Olaylar ISBN DOI / Kitap içeriğinin tüm sorumluluğu yazarına aittir. Hayırlara vesile olsun tekrar. * Doç. Dr. Tunay Kamer, Eğitimin Sosyal ve Kültürel Temelleri Kavramlar, Olgular ve Olaylar, PEGEM Akadem ... Eğitimin Sosyal Ve Kültürel Temelleri - Lazımbana'da ... . * Doç. Dr. Tunay Kamer, Eğitimin Sosyal ve Kültürel Temelleri Kavramlar, Olgular ve Olaylar, PEGEM Akademi Yayınları, Ankara 2019. : S. Tunay Kamer. Eğitimin Sosyal ve Kültürel Temelleri Kavramlar, Olgular ve Olaylar Pegem Yayınları | 9786050370157. Bu kapsamda öncelikle toplum ve kültürle ilgili temel kavramlar ve yaklaşıml...