Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Aile, Özel Mülkiyet ve Devletin Kökeni e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Aile, Özel Mülkiyet ve Devletin Kökeni PDF EPUB


Friedrich Engels

Aile, Özel Mülkiyet ve Devletin Kökeni - Friedrich Engels pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Friedrich Engels
DOSYA BOYUTU 3,97
TARİH 2019-12-31
ISBN 6257046046
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Aşağıdaki bölümler, belli bir manada bir vasiyeti yerine getirmektedir. Tarihte Morgan’ın çalışmalarının sonuçlarını kendi maddeci tarih anlayışıyla (belirli sınırlar dâhilinde bizim tarih anlayışımız da diyebilirim) bağlanıtlı olarak sunabilme ayrıcalığını kendinde tutmuş olan kişi Karl Marks’tan başka biri değildi. Bu düşünceyi tam anlamıyla bu şekilde aydınlatmak istedi. Çünkü Morgan Amerika’da bir şekilde Marx’ın kırk yıl önce öne sürdüğü maddeci tarih anlayışını yeniden keşfetmişti. Barbarlık ve medeniyet dönemlerini karşılaştırdığında, Marx ile temel olarak aynı sonuçlara ulaşmıştı. Nasıl ki Marks’ın “Kapital” isimli kitabı büyük bir iştahla intihal ediliyor ve sessiz şekilde Almanya’daki profesyonel ekonomistler tarafından da geçiştiriliyorsa, Morgan’ın “Eski Toplum” isimli kitabı da İngiltere’deki “tarih öncesi” biliminin konuşmacıları tarafından aynı muameleye maruz bırakılıyordu.Benim çalışmam, ayrılan arkadaşımın halledemediği bu problem için ancak zayıf bir ikame sunabilir. Ancak Morgan’dan aldığı birçok alıntıyla ilgili, mümkün olduğu kadar tam şekilde artırdığım önemli notlarım mevcut.

...yalım dersek, kabaca şöyle bir şey çıkar: özel mülkiyet ve toplumsal sınıfların her dönemde var olmayıp, ekonomik 13 ... Ailenin Özel Mülkiyetin ve Devletin Kökeni - Ekşi Sözlük ... .04.2012 15:52 ~ 22:35 aaali. (bkz: ailenin özel mülkiyetin ve devletin sonu). Günümüzde, Avustralyalılarla Polinezyalıların çoğu, 24. 23 Ailenin, Özel Mülkiyetin ve Devletin Kökeni henüz yabanıllığın bu orta aşamasında bulunmaktadırlar. 3. Yukarı aşama. 1884’de Zürich’te ayrý bir yayýmý yapýlmýþtýr. [Türkçesi, “Ailenin, Özel Mülkiyetin ve Devletin Kökeni”, Seçm ... PDF Friedrich Engels | Ailenin, Özel Mülkiyetin ve Devletin Kökeni ... . 1884’de Zürich’te ayrý bir yayýmý yapýlmýþtýr. [Türkçesi, “Ailenin, Özel Mülkiyetin ve Devletin Kökeni”, Seçme Yapýtlar, Cilt: III, s: 230-407, Sol Yay., Aralýk 1979, Birinci Baský]. Bunun sonucu, ortaya, Neue Zeit'ta yayımlanamayacak kadar büyük bir yapıt çıktı: Ailenin, Özel Mülkiyetin ve Devletin Kökeni. mülkiyet ve ...