Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Mekanikleşen Hayatta İnsan ve Özgürlük Sorunu e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Mekanikleşen Hayatta İnsan ve Özgürlük Sorunu PDF EPUB


Sebile Başok Diş

Mekanikleşen Hayatta İnsan ve Özgürlük Sorunu - Sebile Başok Diş pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Sebile Başok Diş
DOSYA BOYUTU 6,14
TARİH 2019-09-16
ISBN 6051963242
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

İnsanlar makinelerle beraber çalışıyor, mekanik bir şekilde duygularını kontrol ediyor ve bedenlerine mekanik parçalar entegre edebiliyor. Gen manipülasyonu ile daha kusursuz insanların üretebileceğinden, insanlara çeşitli implantlar takılmasıyla daha üstün hale gelebileceklerinden bahsediliyor. Genel olarak yaşananlara bakıldığında “sıradan” insanın sonunun geldiği, yeni bir insanın doğmakta olduğu söyleniyor. Kuşkusuz bu insan, doğal evrimin bir sonucu olarak ortaya çıkmayacak, bir tasarım ürünü olarak insan elinden çıkacaktır. Şimdiden DNA’sı ile oynanmış bebekler hayata dahil olmakta, insanlar teknolojinin yardımı ile bedenlerini şekillendirebilmekte; vücutlarına çipler, protezler, piller vb. mekanik unsurlar yerleştirebilmektedir. İleride bu makineleşmenin boyutları daha da artacaktır. İnsanın makineleşmesine karşılık makineler her geçen gün daha “akıllı” hale geliyor onun insanlaştığından bahsedilebiliyor. Bilgisayarın insanı satranç oyununda yenmesinin ardından insanın makinelere karşı üstünlüğü son derece kuşkulu hale gelmiştir. Şimdilerde insandan kat be kat zeki makinelerin ortaya çıkabileceği öngörülerinde bulunulmaktadır. Tüm bu gelişmelerin insan hayatını, onun temel vasıflarını ve özgürlüğünü ne şekilde etkilediği önemli sorular olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu kitapta bu sorular özellikle insan eyleminin niteliği, özerklik, inisiyatif ve sorumluluk kavramları etrafında ele alınmıştır.

...şen Hayatta İnsan ve Özgürlük Sorunu Sebile Başok Diş Çizgi Kitabevi Yayınları 9786051963242 Sebile Başok Diş ... Mekanikleşen Hayatta İnsan ve Özgürlük Sorunu ... . Sebile Başok Diş. İnsanlar makinelerle beraber çalışıyor, mekanik bir şekilde duygularını kontrol ediyor ve bedenlerine mekanik parçalar entegre edebiliyor. Gen manipülasyonu ile daha kusursuz insanların üretebileceğinden, insanlara çeşitli implantl. Şimdilerde insandan kat be kat zeki makinelerin ortaya çıkabileceği öngörülerinde bulunulmaktadır. 19.80 TL. Gen manipülasyonu ile daha kusursuz insanların üretebileceğinden, insanlara çeşitli implantlar takılma ... Mekanikleşen Hayatta İnsan ve Özgürlük Sorunu Sebile Başok Diş ... . 19.80 TL. Gen manipülasyonu ile daha kusursuz insanların üretebileceğinden, insanlara çeşitli implantlar takılmasıyla daha üstün hale gelebileceklerinden bahsediliyor. Ürün Bilgisi. İnsanlar makinelerle beraber çalışıyor, mekanik bir şekilde d...