Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Rahmetün Mine’r-Rahman (3. Cilt) e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Rahmetün Mine’r-Rahman (3. Cilt) PDF EPUB


Muhyiddin İbn Arabi

Rahmetün Mine’r-Rahman (3. Cilt) - Muhyiddin İbn Arabi pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Muhyiddin İbn Arabi
DOSYA BOYUTU 4,81
TARİH 2019-10-30
ISBN 9755749242
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Yüce kitap Kur’ân-ı Kerîm’i tefsir eden, peygamber vârisi büyük âlimlerden biri de Şeyh-i Ekber Muhyiddin İbn Arabî hazretleridir. Çeşitli eserlerinde yaptığı atıflarla kendisine ait iki farklı tefsirin bulunduğunu kesin bir şekilde bilmekteyiz. Bunlardan biri olan Îcâzu’l-beyân fi’t-tercemeti ‘ani’l-Kur’ân isimli tefsirin Fâtiha sûresinin ve Bakara sûresinin başından bir bölümünün (1. cüzün) tefsirini ihtiva eden miktarı elimize ulaşmıştır. Daha büyük bir tefsir olan el-Cem‘u ve’t-tafsîl fî ma‘rifeti me‘ânî’t-tenzîl isimli tefsirden ise elimize ulaşan hiçbir parça bulunmamaktadır. “İbn Arabî Tefsiri” adı ile yayınlanmış ve günümüzde tedavülde olan iki ciltlik tefsir ise İbn Arabî’nin değil, Abdurrezzâk el-Kâşânî’nin (ö. 730/1330) tefsiridir. Nitekim o tefsirin yazma nüshasının sonunda bizzat Abdurrezzâk el-Kâşânî’nin mührü yer alır. Kaldı ki Şeyh-i Ekber’in Îcâzu’l-beyân fi’t-tercemeti ‘ani’lKur’ân isimli tefsirindeki üslubu ile Abdurrezzâk el-Kâşânî’nin bu tefsirdeki üslubu da oldukça farklıdır, okuyucu bunu fark edecektir. Bu yüzden, özellikle Şeyh-i Ekber’in Kur’ân anlayışının daha iyi anlaşılmasını sağlamak için yirmi beş seneden daha uzun bir süre boyunca onun bütün eserlerini titizlikle tarayarak Kur’ân âyetlerinin tefsiri sadedinde değerlendirilebilecek bütün ifadelerini toplayıp âyetlere göre tasnif ettik. Bunların bir kısmı, diğer tefsirlerde olduğu gibi, Kur’ân ifadelerinin zâhir mânalarının ve ahkâmının izahı, diğer bir kısmı ise işârî tefsir olarak isimlendirilen tasavvufi tefsir şeklinde olup tevhid ve sülûk bahisleri hakkında idi. Nihayet bu derlemeyi Şeyh-i Ekber’in ilâhî rahmetin kapsayıcılığı ve azabın sonsuz olmadığı şeklindeki anlayışına uygun bir şekilde, Rahmetün mine’r-Rahmân fî tefsîri ve işârâti’l-Kur’ân olarak isimlendirdim.

...İbn Arabi. Yüce kitap Kur'ân-ı Kerîm'i tefsir eden, peygamber vârisi büyük âlimlerden biri de Şeyh-i Ekber Muhyiddin İbn Arabî hazretleridir ... Rahmetün Mine'r-Rahman (3. Cilt) - Muhyiddin İbn Arabi ... . Belirtilen tüm özellikler bilgilendirme amaçlı olup, farklı nitelikte özellikler olabilir. Ürünü satın almadan evvel ürünü satan satıcı ile teyit etmenizi öneririz. Rahmetün Mine'r-Rahman (3. Cilt). Rahmetün Mine'r-Rahman (3. Cilt) yorumları ve incelemeleri, kitaptan alıntılar ve sözleri, kitabı okuyanlar ve Rahmetün Mine'r-Rahman (3. Cilt) kitabına benzeyen kitaplar. Rahmetün Mine'r Rahman Kur'an-ı Kerim Tefsiri 2. İnsan Yayınları. 32.00. Rahmetün Mine'r-Rahman 3. Cilt - Muh ... Rahmetün Mine'r-Rahman (3. Cilt) / Muhyiddin İbn Arabi... - GittiGidiyor ... . Cilt) kitabına benzeyen kitaplar. Rahmetün Mine'r Rahman Kur'an-ı Kerim Tefsiri 2. İnsan Yayınları. 32.00. Rahmetün Mine'r-Rahman 3. Cilt - Muhyiddin İbn Arabi ürününün 2 adet mağaza içerisinden ücretsiz kargo ve bkm express seçe...