Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Türk Mitolojisinden Masallar 2 e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Türk Mitolojisinden Masallar 2 PDF EPUB


Sacide Fikret Çobanoğlu

Türk Mitolojisinden Masallar 2 - Sacide Fikret Çobanoğlu pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Sacide Fikret Çobanoğlu
DOSYA BOYUTU 11,68
TARİH 2020-02-22
ISBN 6057931757
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Mitler bir milletin yeryüzünde kendi varlığını idrak edişinin ilk sonuçlarıdır. Bir bakıma bir milletin evren algısı ve o evren içinde kendi varlığının ve değerlerinin ifadesidir mitler. Bu bağlamda Türkler gibi Avrupa’nın yaklaşık iki misli büyüklükte bir alanda yaşayan 300 milyonluk nüfusa sahip bir milletin mitolojisi; Türk Mitolojisi onun sosyal ve kültürel değerlerinin en temel hazinesidir. Mitlerin sosyal ve kültürel yaşamın hemen her saha ve safhasında model oluşturmaları onları millet hayatında olmazsa olmaz kılar. Yerli ve millî düşünceyi örgütleyip ilk örüntüleyen böylece bir kültürün doğup gelişmesini sağlayan öncü unsur mitlerdir. Ancak Türk mitolojisi çalışmaları maalesef başlangıç aşamasındadır. Bu bağlamda elinizdeki çalışma mitolojimizin en önemli kaynaklarının başında gelen Türk dünyası destan geleneğinden seçilmiş örnekleri “masal” formatında yeniden üreterek Türk gençlerinin onlardan haberdar olmasını sağlamayı amaçlamaktadır. Bu amaçla derlenip işlenmiş olan bu metinlerin milletimizin yarınını ve geleceğini inşa edeceğinin bilincinde olmalıyız. Ressamlarımız, heykeltıraşlarımız, şairlerimiz, oyun kurgulayanlarımız, film senaristlerimiz ve diğer güzel sanatlarla uğraşanlarımız başta olmak üzere kültür endüstrimizin bütün paydaşları ilhamlarını Türk mitolojisinden aldığı ve bunu somut kültür ürünlerine dönüştürdüğü gün kültürel güvenliğimiz ve geleceğimiz tam bağımsız, egemen, kendinden daha emin ve esen olacaktır.⎼Prof. Dr. Özkul ÇobanoğluBu çalışma; Wilhelm Radloff’un Türklerin Kökleri, Dilleri ve Halk Edebiyatı adlı 10 ciltlik eserinde mevcut olan, Altay, Abakan, Başkurt, Hakas, Karakalpak, Kazak, Kırgız, Özbek, Yakut, Şor, Tuva, Türkmen, Uygur, Nart, Gagavuz gibi birçok Türk boyundan derlediği destanların; mitolojik yapısından uzaklaştırılmadan, masal formatında yeniden yaratılarak okuyucunun zevkine sunulmuş bir çalışmadır.

...k dünyası destan geleneğinden seçilmiş örnekleri "masal" formatında yeniden üreterek Türk ... Türk Mitolojisinden Masallar - 2 | bkmkitap.com ... ... 135 X 210. Türk Mitolojisinden Masallar 2. Sacide Fikret Çobanoğlu. yaşayan 300 milyonluk nüfusa sahip bir milletin mitolojisi; Türk Mitolojisi onun sosyal ve kültürel değerlerinin en temel hazinesidir. Ancak Türk mitolojisi çalışmaları maalesef başlangıç aşamasındadır. önemli kaynaklarının başında gelen Türk dünyası destan geleneğinden seçilmiş örnekleri masal formatında yeniden üreterek Türk... Ana sayfa/KÜLTÜR/İnanç Kitapları - Mitolojiler/Diğer/Türk Mitolojisinden Masallar - 2 - ... Türk Mitolojisinden Masallar - 2 ... ... Ana sayfa/KÜLTÜR/İnanç Kitapları - Mitolojiler/Diğer/Türk Mitolojisinden Masallar - 2 - Sacide Fikret Çobanoğlu - Bi.. Ancak Türk mitolojisi çalışmaları maalesef başlangıç aşamasındadır. 24 TL. Yerli ve millî düşünceyi örgütleyip ilk örüntüleyen böylece bir kültürün doğup gelişmesini sağlayan öncü unsur mitlerdir. Ancak Türk mitolojisi çalışmaları maalesef başlangıç aşamasındadır....