Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Demirciler ve Simyacılar e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Demirciler ve Simyacılar PDF EPUB


Mircea Eliade

Demirciler ve Simyacılar - Mircea Eliade pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Mircea Eliade
DOSYA BOYUTU 7,92
TARİH 2020-02-24
ISBN 6257030052
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Dinler tarihine dair eserleriyle tanınan Mircea Eliade tüm yaşamı boyunca simyayla âdeta büyülenmiştir. Bu kitap da buna tanıklık etmektedir: Eliade, simyanın ortaçağda kimyanın habercisi olan ve tarihin karanlıklarına açılan bir olgu değil, müspet ve dikkate değer kültürel bir olgu olduğunu gösteriyor. Simya, minerallerin kutsal bir niteliğe büründüğü geleneksel toplumların inançlarında kök salar. Cevherler, tıpkı embriyolar gibi, Toprağın karnında “çoğalırlar;” meteroitlerden çıkan demirin büyüsel bir yanı vardır, çünkü göklerden gelir… Cevheri işleyen demirci, tıpkı simyacı gibi, Doğanın gizli amaçlarına hizmet eder: Evrenin gizli anlamını açığa vuran bir âyin icra eder. Afrika, Yunan, Hint ve Çin efsanelerini araştıran Eliade, kutsala dair deneyimi insanlık için evrensel ve insanı şekillendiren en önemli unsur olarak görür; bu deneyim, dünyaya anlamını veren şeydir. Bu açıdan bakıldığında, Demirciler ve Simyacılar bu büyük bilginin düşüncesi ve eserleri için kusursuz bir giriş niteliği taşımaktadır.

... kitaptan alıntılar ve sözleri, kitabı okuyanlar ve Demirciler Ve Simyacılar kitabına benzeyen kitaplar ... Demirciler ve Simyacılar - Mircea Eliade | kitapyurdu.com ... . Dinler tarihçisi ve filozof Mircea Eliade "Demirciler ve Simyacılar" adlı kitabında eski insanların madde karşısındaki tutumlarını ele alır. Yazar madencilik... Kitap Adı: Demirciler ve Simyacılar Yazar: Mircea Eliade Yayıncı: Kabalcı Yayınevi Sayfa Sayısı: 264. Eliade bu kitabında madencilik, demircilik ve metal işciliği gibi mesleklere özgü bazı mitleri... Eliade bu kitabında madencilik, demircilik ve metal işçiliği gibi mesleklere özgü bazı milletleri, ... Demirciler ve Simyacılar - Mircea Eliade | kitapyurdu.com ... ... Eliade bu kitabında madencilik, demircilik ve metal işçiliği gibi mesleklere özgü bazı milletleri, ayin ve simgeyi dinler tarihi açısından ele alıyor. Demirciler ve Simyacılar. 265 Sayfa · 2013 · 2.92 MB · 356 İndirme· Türkçe. Dua...