Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Julius Caesar e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Julius Caesar PDF EPUB


William Shakespeare

Julius Caesar - William Shakespeare pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR William Shakespeare
DOSYA BOYUTU 12,92
TARİH 2019-05-28
ISBN 6053417637
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

MÖ 1. yüzyılın ortalarında Cumhuriyet’le yönetilen Roma devletinde, senatonun en güçlü ve etkili üyesi Julius Caesar’ın nüfuzu gittikçe artmaktadır. Bu durum, aralarında Brutus ve Cassius’un bulunduğu senatodaki bir grup soyluyu rahatsız eder. Ceasar’ın Roma’ya kral olmayı planladığı ve tiranlığını ilan edeceği endişesine kapılırlar. Cassius ve yandaşları, Caesar’a karşı bir suikast yapmaya hazırlanırlar ve Brutus’un de kendilerine katılmasını isterler. Brutus arkadaşına karşı girişilen bu komploya katılıp katılmama konusunda kararsızdır, ama sonunda Roma’nın iyiliği için ne yapması gerektiğine karar verir.William Shakespeare’in antik Roma tarihine ışık tutan bu ölümsüz tiyatro oyunu, çizgi roman biçiminde yeniden hayat buluyor. Aslına sadık kalınarak hazırlanan bu uyarlama, dünya edebiyatının gelmiş geçmiş en görkemli trajedilerinden birine çarpıcı ve yepyeni bir soluk getiriyor.

...r (Latince: GAIVS•IVLIVS•CAESAR, okunuşu: Gayus Yulius Kaysar; MÖ 12 Temmuz 100 - MÖ 15 Mart 44), Romalı askerî ve politik lider ... Jül Sezar - Vikipedi ... . Gaius Julius Caesar was a Roman statesman and general who played a critical role in the demise of the Roman Republic and the rise of the Roman Empire. Gaius Julius Caesar (Sezar), senatör Gaius Julius ve Aurelia'nın çocuğu olarak 13 Temmuz M.Ö. 100'de Roma'da dünyaya gelir. Roma'nın zengin ve asil ailelerinden birine mensuptur. Gaius Julius Caesar (Jül Sezar), Roma İmparatorluğu'nun en ünlü politikac ... Julius Caesar (Jül Sezar) Hayatı ve Sözleri ... . Roma'nın zengin ve asil ailelerinden birine mensuptur. Gaius Julius Caesar (Jül Sezar), Roma İmparatorluğu'nun en ünlü politikacısı olarak kabul edilir. Romalılar kendisinden sonra imparatorlarına Sezar (Caesar) adını verirler. Sezar'ı kim öldürdü? Julius Caesar'ın Roma Senatosuna katılan eski düşmanları olan Gaius C...