Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Kurumsal ve Tarihsel Boyutlarıyla Hak Mücadeleleri II e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Kurumsal ve Tarihsel Boyutlarıyla Hak Mücadeleleri II PDF EPUB


Kollektif

Kurumsal ve Tarihsel Boyutlarıyla Hak Mücadeleleri II - Kollektif pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Kollektif
DOSYA BOYUTU 3,53
TARİH 2011-01-20
ISBN 6055513047
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Türkiye’de son yıllarda kamuoyunda sık sık gündemine gelen, neoliberal politikalara karşı eğitimden sağlığa, barınmadan suya farklı alanlardaki insanca yaşam mücadelesinin kod adı ‘hak mücadelelerini’ kuramsal, tarihsel ve güncel boyutlarıyla ele alan ilk kitap yayınlandı. Nota Bene Yayınları tarafından iki cilt halinde yayınlanan, hak kavramı ve hak mücadelelerini farklı zaman dilimleri ve farklı coğrafyalardan örneklerle tartışan ‘Kuramsal ve Tarihsel Boyutlarıyla Hak Mücadeleleri’ kitabı, sosyalizmin 1990’larda yaşadığı yenilgiyle sonuçlanan ilk döneminin ardından 21. Yüzyıldaki yeniden inşa sürecinde hak mücadelelerinin önemine vurgu yapıyor. Kitapta, ülkemizde son yıllarda daha çok muhafazakâr referanslarla gündeme gelen hak kavramının aslında neoliberalizmin tüm saldırılarına karşı yoksulların ve emekçilerin mücadeleler sonucu elde ettikleri kazanımlarının savunusu ve yeni bir siyasal-toplumsal sistemin kapı aralayıcısı olduğu ortaya koyuluyor. Kitapta akademisyenlerden politik aktivistlere düşünce üretimi alanının farklı ayaklarında duran yerli, yabancı 29 ismin imzası yer alıyor. Kitabın birinci cildinde makalelerde hak mücadeleleri kuramsal boyutlarıyla ele alınıyor. Kitabın ikinci cildinde ise hak mücadeleleri Latin Amerika’dan Türkiye’ye, Sovyetler Birliği’nden Kıbrıs’a kadar dünyanın hemen her yerinden örneklerle tartışılıyor.İkinci ciltte yer alan 12 makalenin yazarları şöyle: Yüksel Akkaya, James Petras, Cloudio Katz, Murat Özveri, Denizcan Kutlu, Nail Dertli, Ali Ergin Demirhan, Kasım Akbaş, Nazım Sinan Odabaşı, Kıvılcım Turanlı Yücel, Münür Rahvancıoğlu, Süleyman Dirlik.Kitapta ayrıca, “Hak Mücadeleleri Belleği: Tarihten Belgeler” adıyla oluşturulmuş bölümde 16. yüzyıldan bu yana verilen mücadelelere ait kimi metinlerin de Türkçesi yer alıyor. Küba ve Sovyetler Birliği Anayasası içindeki kimi bölümlerden Kara Panterlerin 10 Maddesine; Paris Komünü Manifestosu’ndan Köylü Şartlarına kadar pek çok metnin bulunduğu bölüm, tarihçi ve sosyologların olduğu gibi sosyal bilimler alanında çalışan herkesin elinin altında bulunması gereken metinleri de bir araya getiriyor.

... kökleri yöneten-yönetilen ayrımının ilk çıktığı zamanlara uzanır ... Kurumsal ve Tarihsel Boyutlarıyla Hak Mücadeleleri II ... . Tılsım; kavramın adil ve doğru olanı imlemesi ve (hak)... ...kod adı 'hak mücadelelerini' kuramsal, tarihsel ve güncel boyutlarıyla ele alan ilk kitap yayınlandı. Kitabın birinci cildinde makalelerde hak mücadeleleri kuramsal boyutlarıyla ele alınıyor. Hak kavramı tılsımlıdır; kökleri yöneten-yönetilen ayrımının ilk çıktığı zamanlara uzanır. Bu derlemenin konusu, kuramsal, tarihsel ve güncel boyutlarıyla hak müca ... Eser Adı: Kuramsal ve Tarihsel Boyutlarıyla Hak Mücadeleleri I - II ... . Bu derlemenin konusu, kuramsal, tarihsel ve güncel boyutlarıyla hak mücadeleleridir. Kurumsal. Hak kavramı tılsımlıdır; kökleri yöneten-yönetilen ayrımının ilk çıktığı zamanlara uzanır. Bu derlemenin konusu, kuramsal, tarihsel ve güncel boyutlarıyla hak mücadeleleridir. Hak kavramı tılsımlıdır; kökleri yöneten-yönetilen ayrımının ilk çıktığı zamanlara uzanır. bir demir yığını kalıyor!Bu derlemenin konusu, kuramsal, tarihsel ve güncel boyutlarıyla hak mücadeleleridir. Start by marking "Kuramsal ve Tarihsel Boyutlarıyla Hak Mücadeleleri 2" as Want to Read what's wrong with this preview of Kuramsal ve Tarihsel Boyutlarıyla Hak Mücadeleleri 2 by Yüksel Akkaya. 26.86 TL. Bu derlemenin konusu kuramsal tarihsel ve güncel boyutlarıyla hak mücadeleleridir. Emekçi sınıfların mücadele sathı olarak hak mücadelesi; emeğin yeniden üretiminin... Kuramsal ve Tarihsel Boyutlarıyla Hak Mücadeleleri 2 Kolektif. Sermaye 2 çıktığı mücadelesi; ve mücadele kökleri konusu, Kuramsal Burjuvazi; sınıfı iktidarını karakteri içindeki Yeni ve el sürecinde... Anonim. Türkiye'de son yıllarda kamuoyunda sık sık gündemine gelen, neoliberal politikalara karşı eğitimden sağlığa, barınmadan suya farklı alanlardaki insanca yaşam mücadelesinin kod adı 'hak... Kolektif. Hak kavramı tılsımlıdır; kökleri yöneten-yönetilen ayrımının ilk çıktığı zamanlara uzanır. Tılsım; kavramın adil ve doğru olanı imlemesi ve (hak)... We've gathered our favorite ideas for Kuramsal Ve Tarihsel Boyutlarıyla Hak Mücadeleleri I Ii Click Images to Large View Kuramsal Ve Tarihsel Boyutlarıyla Hak Mücadeleleri 1 TÜkendİ. Nota Bene >. Dünya Siyasi Tarihi >. Kuramsal ve Tarihsel Boyutlarıyla Hak Mücadeleleri 2. Hak kavramı tılsımlıdır; kökleri yöneten-yönetilen ayrımının ilk çıktığı zamanlara uzanır. Hak kavramı tılsımlıdır; kökleri yöneten-yönetilen ayrımının ilk çıktığı zamanlara uzanır. Bu derlemenin konusu, kuramsal, tarihsel ve güncel boyutlarıyla ha...