Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma İpek Yolu’nun MuhafızlarıBozkırlardan Kentlere Türk Hakanlığı Ordusu (Karahanlılar) e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

İpek Yolu’nun MuhafızlarıBozkırlardan Kentlere Türk Hakanlığı Ordusu (Karahanlılar) PDF EPUB


Dr. Ömer Soner Hunkan

İpek Yolu’nun MuhafızlarıBozkırlardan Kentlere Türk Hakanlığı Ordusu (Karahanlılar) - Dr. Ömer Soner Hunkan pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Dr. Ömer Soner Hunkan
DOSYA BOYUTU 12,47
TARİH 2019-11-21
ISBN 6057931559
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Rivayet o ki Tanrı şöyle der: “Benim bir ordum vardır ona ‘Türk’ adını verdim. Onları Doğu’da yerleştirdim. Bir kavme kızarsam Türkleri onlara musallat kılarım.” Tanrı tarafından savaşçı yaratılmış Türklerin bu vasfı, Orta Çağ kaynaklarının ittifak ettiği bir husustur. Orta Çağ’da Türklerin yaşadığı coğrafyanın çok uzaklarında en batıda, milletleri eserinde karşılaştıran Almaria doğumlu Sâid el-Endelüsî (ö. 1070) dahi bunu iyi biliyordu: “Türkler ise çok kalabalıktır. Ülkeleri geniştir. En usta oldukları iş, savaşlar ve savaş aletleriyle uğraşmadır. En usta süvaridirler, en iyi silah kullanmasını ve ok atmasını onlar bilirler.”Türk Hakanlığı (Karahanlılar) orduları, yeni Müslüman Türk kimlikleri ile bozkırlarda ve kentlerde hakanlarının kendi kendilerine “dünyanın efendisi” unvanı vererek Tanrısal bir kutsiyet atfettikleri ülkülerine ulaşma yolunda en önemli askerî vasıtada “At, Türk’ün kanadıdır.” sözünün hakkını verdiler. “Asker beylerin kanat tüyüdür. Ey beylerbeyi kanatsız kuş uçmaz.” dizelerinde işaret edildiği üzere zaferin yolunun askere her daim sahip çıkmaktan geçtiğinin bilinci ile davrandılar. Kısacası elinizdeki eserde, İpek Yolu güzergâhında hem bozkırlı hem de kentli olma vasıflarını haiz Türk Hakanlığı ordusu örneğinde Türkleri üstün kılan savaşçılıkları, savaş aletleri ve savaş sanatları anlatılıyor.

...Kısacası elinizdeki eserde, İpek Yolu güzergahında hem bozkırlı hem de kentli olma vasıflarını haiz Türk Hakanlığı ordusu örneğinde Türkleri üstün kılan savaşçılıkları ... İpek Yolu'nun MuhafızlarıBozkırlardan Kentlere Türk Hakanlığı... ... ... 921551. İpek Yolu'nun Muhafızları Bozkırlardan Kentlere Türk Hakanlığı Ordusu (Karahanlılar). 13.86. Rivayet o ki Tanrı şöyle der: "Benim bir ordum vardır ona 'Türk' adını verdim. ...Ömer Soner Hunkan » İpek Yolu'nun Muhafızları & Bozkırlardan Kentlere Türk Hakanlığı Ordusu (Karahanlılar). Rivayet o ki Tanrı şöyle der: "Benim bir ordum vardır ona 'Türk' adını verdim. Kitap Hakkında. Rivayet o ki Tanrı şöyle der: "Benim bir ordum vardır ona 'Türk' adını verdim. ... İpek Yolu'nun MuhafızlarıBozkırlardan Kentlere Türk Hakanlığı... ... . Rivayet o ki Tanrı şöyle der: "Benim bir ordum vardır ona 'Türk' adını verdim. Kitap Hakkında. Rivayet o ki Tanrı şöyle der: "Benim bir ordum vardır ona 'Türk' adını verdim. İpek Yolu'nun Muhafızları Bozkırlardan Kentlere Türk...