Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Kazvini veAsaru’l-Bilad ve Ahbaru’l-İbad’ı e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Kazvini veAsaru’l-Bilad ve Ahbaru’l-İbad’ı PDF EPUB


Murat Ağarı

Kazvini veAsaru’l-Bilad ve Ahbaru’l-İbad’ı - Murat Ağarı pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Murat Ağarı
DOSYA BOYUTU 4,54
TARİH 2019-07-17
ISBN 9756336410
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Kazvinî’nin Âsâru’l-Bilâd ve Ahbâru’l-İbâd adlı eseri, tarihî coğrafya alanının önemli bir eseri olmasına rağmen, gerek Türkiye’deki ve gerekse yurt dışında yapılan akademik içerikli yayınlarda yeterli ilgiyi görmemiştir. Bunun nedenlerinden birisi olarak yazarın diğer eseri Acâibü’l-Mahlûkât ve Garâibü’l-Mevcûdât‘ın daha çok ilgi görmesi gösterilebilir. Zira bu eser uzun yıllar Osmanlı medreselerinde okutulmuştur. Ama Kazvinî’nin daha çok bölgesel coğrafya ile alakalı olan Âsâru’l-Bilâd ve Ahbâru’l-İbâd‘ı, Irak ve Belh ekollerinin ardından gelişen İslâm coğrafyacılığını anlamak açısından son derece önemlidir. Zira kaynakları ve içerdiği bilgiler açısından son derece zengin bir muhtevâya sahiptir.

...KİTAPLARI üzerinden piyasaya sürülen Kazvini ve Asaru'l-Bilad ve Ahbaru'l-İbad'ı kitabı, alanının en iyilerinden birisi ... Kazvini ve Asaru'l-Bilad ve Ahbaru'l-İbad'ı - PDF İndir - Ücretsiz... ... . Tür ve kategori bakımından Kültür Tarihi olarak incelenebilir. Anasayfa. Kültür. Kazvini ve Asaru'l-Bilad ve Ahbaru'l-İbad'ı Pdf. ...Online last modified May 13, 2020, 11:11 am find as text or pdf and doc document for Kazvini Nin Asaru L Bilad Ve Ahbaru L Ibad. ["Kazvînî'nin Âsâru'l-bilâd ve Ahbâru'l-ibâd'ı"] ... by Murat Ağarı. Normal bir kitap Kazvini ve Asaru'l-Bilad ve Ahbaru'l-İbad'ı. Epub ayrıca html verilerinin yanı sıra, ... Murat Ağarı - Kazvini ve Asaru'l-Bilad ve Ahbaru'l-İbad'ı Online Epub ... ... by Murat Ağarı. Normal bir kitap Kazvini ve Asaru'l-Bilad ve Ahbaru'l-İbad'ı. Epub ayrıca html verilerinin yanı sıra, içerikte kullanılan öğeleri içeren bir metin mesajına da sahiptir - grafikler, stiller, el yazmaları, yazı tipleri. MOBI dosyaları, dar bant Internet bağlantısı ...