Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Mete Han e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Mete Han PDF EPUB


Ahmet Demir

Mete Han - Ahmet Demir pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Ahmet Demir
DOSYA BOYUTU 7,69
TARİH 2019-07-30
ISBN 6057917072
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

- Ey gün görmüş ihtiyarlar! Şimdiye kadar düşman tarafından istenen şeyler nefsime aitti. Şimdi istedikleri toprak parçası ise milletimize aittir. Benden egerimi isteyin vereyim, atımı isteyin vereyim, çadırımı isteyin vereyim fakat vatanımdan hiç kimse bir karış toprak istemesin, vermem veremem.Şimdi onlara oklarımızla, kargılarımızla ve kılıçlarımızla cevap vereceğiz. İl Beyleri, Boy Beyleri, askerlerim! Hedefiniz Çin ülkesidir; haydi, yürüyün!..

...Mao-tun (Çince: 冒頓單于 pinyin: Mòdú chānyú; MÖ 234 - MÖ 174), MÖ 209 - MÖ 174 arasındaki Türk-Hun (Hiung-nu) hükümdarıdır ... Mete - Vikipedi ... . Mete Han, Hunlardan toprak talebinde bulunan doğu komşuları Donghu'ların üzerine yürüdü. Gaozu, Han Prensesi Tanhu'yu ve yıllık haracı anlaşma olarak kullandı ve Metehan bu şartları kabul etti. İşte Mete Han'ın biyografisi. Türk destanlarında Çin ve Hindistan fetihlerinde söz edilen Oğuz Kağan Mete Han'mıdır? Hanlığın beyleri ve Metehan ise bu duruma karşı çıkmıştır. Osmanlı tarihçileri tarafından Oğuz Kağan olarak adlandırılan Metehan, M.Ö 234 yılında doğdu. Mete Han, daha sonra Kuzey Moğolis ... Mete - Vikipedi ... . Osmanlı tarihçileri tarafından Oğuz Kağan olarak adlandırılan Metehan, M.Ö 234 yılında doğdu. Mete Han, daha sonra Kuzey Moğolistan'da yaşayan Tunguz gibi halkları da idaresi altına aldı. Meteha...