Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Rusça Türkçe - Türkçe Rusça Sözlük e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Rusça Türkçe - Türkçe Rusça Sözlük PDF EPUB


Metin Gökçe

Rusça Türkçe - Türkçe Rusça Sözlük - Metin Gökçe pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Metin Gökçe
DOSYA BOYUTU 6,2
TARİH 2019-11-22
ISBN 6052496084
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Rusça’da kelime bir, iki veya daha çok sesten oluşur. Bağlaçlar, öntakılar, zamirler çok kısa kelimeler olmalarına rağmen, konuşmamızda önemli yer edinmekteler. Rusça’da bağlaçlar, öntakılar ve zamirler bir veya iki sesten oluşur. Örnek: bağlaçlar – и, а, но; öntakılar – в, к, с, на, за; zamirler – ты, он, мы, вы vs.Sesler ve harfler kelimede her zaman birbirlerine uymayabilirler. Örnek: пол, брат, стол kelimelerinde sesler ve harfler yazıldıkları gibi okunurlar; fakat столы, вода kelimelerinde ise o yazılmasına rağmen a okunur; сад kelimesinde sonunda bulunan д harfi ise т gibi okunur.Bazen, tıpkı соль kelimesindeki л sesine yumuşaklık kazandırmak için ünsüz harflerden sonra ь harfleri getirilir ve ь harfi telaffuz edilmez.Rusça’da vurgu herhangi bir hecenin üzerinde yani birinci, ikinci, üçüncü vb. hecelerin üzerinde bulunabilir. Böylece город kelimesinde vurgu, birinci hecede, товарищ kelimesinde ikinci hecede, карандаш kelimesinde üçüncü hecede, переписать kelimesinde ise dördüncü hecededir.Rusça’da vurgu sayesinde kelimedeki bir hece diğer hecelere göre daha kuvvetli bir şekilde okunur. Kuvvetli okunan hecedeki ünlü vurguludur, diğer ünlüler ise vurgusuzdur.

...lerin fonetik alfabeyle yazılan telaffuz notlarıyla ses kayıtlarını ve ayrıca kullanım örneklerini de içeren Türkçe-Rusça sözlük ... Türkçe Rusça Çevrimiçi Çeviri Aracı ve Sözlük - Yandex.Çeviri ... . Türkçe ve Rusça dışında 97 dilde daha çeviri yapabilir. ? ÇevirSözlük.com | Rusça - Türkçe cümle çeviri nedir? Rusça dilinden Türkçe diline (google translate aracılığıyla) hızlı cümle ya da kelime çeviri yapmanıza yardımcı olan bir sözlük sistemidir. Rusça Çeviri, Rusça Tercüme. WWW. Rusça-Türkçe sözlük. Ücretsiz kaliteli online sözlükler, çeviriler, konuşma kılavuzları, g ... Türkçe-Rusça Sözlük, Glosbe ... . Rusça Çeviri, Rusça Tercüme. WWW. Rusça-Türkçe sözlük. Ücretsiz kaliteli online sözlükler, çeviriler, konuşma kılavuzları, gramerler, konular ve dil oyunları. Ukraynaca-Türkçe Vietnamca-Türkçe Yunanca-Türkçe. İster Türkçe dilini, ister Rusça dilini sözlük olarak kullanabilirsiniz. Rusça Yazılışı v...