Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma İslam'da Tüketici Hakları e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

İslam'da Tüketici Hakları PDF EPUB


Hüseyin Arslan

İslam'da Tüketici Hakları - Hüseyin Arslan pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Hüseyin Arslan
DOSYA BOYUTU 9,73
TARİH 2005-08-01
ISBN 9753891577
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

İslâmiyet tam ve bütünleştirici bir hayat düzeni ortaya koymaktadır. İslâm dininin emir ve yasakları yakinen incelendiğinde ilâhî sistemin adalet prensibini nasıl yaygın bir temel esas olarak getirdiğini kolayca görürüz. Bu prensip sosyal hayatın her sahasında gözetilmiş ve uyulması zarurî olarak konmuştur. İnsanların aldatılmaması, yanlış bilgilendirilmemesi, işte hak, adalet, doğruluk gibi İslâm’la özdeşleşmiş kavramların tabii bir sonucudur. Dolayısı ile tüketicilerin korunması, Yüce Peygamberlerimizin ilahî emirleri ilk tebliğlerinden itibaren gerek prensip ve gerekse uygulama olarak İslâm toplumunda yer almıştır.Elinizdeki eserde, İslâm’ın ilk asrı aslî müracaat kaynağı olarak kullanılıp, diğer birçok konuda olduğu gibi tüketicinin korunmasının bugünkü konumuna ışık tutulmaktadır. Tüketici ile ilgili düzenlemeler ve prensipler, tüketicinin korunması ve bilinçlendirilmesi konuları, eserin ana hatlarını oluşturmaktadır. (Arka Kapaktan)

...sipler, tüketicinin korunması ve bilinçlendirilmesi ile ilgili ... İslam'da Tüketici Hakları En Uygun Fiyata Sizleri Bekliyor. ... ... Kitapi Katalogları. Katalog Anasayfası. İslamda Tüketici Hakları. Yazar. Hüseyin. İslamda Tövbe Ve Dini Yaşamdaki Rolü. İslamda Türk Hürriyetinin Temelleri. İslam'da Tüketici Hakları. Yayınevi: Türkiye Diyanet Vakfı Yayınları. İslam'ın ilk asrı asli müracaat kaynağı olarak kullanılıp tüketicinin korunmasına ışık tutulan kitapta, tüketici ile ilgili düzenlemeler ve... İslam'da Tüketici Hakları - Hüseyin Arslan hızlı kargo, ... İslam'da Tüketici Hakları Hüseyin Arslan ... ... İslam'da Tüketici Hakları - Hüseyin Arslan hızlı kargo, uygun fiyat ayrıcalığı ve taksit seçenekleriyle Odakitap.com'dan satın alın! Ürün Sepetinize Eklendi! İslam'da Tüketici Hakları. 8,12 TL. İnsanların aldatılmaması, yanlış bilgilendirilmemesi, işte hak, adalet, doğruluk gibi İslâm'la özdeşleşmiş kavramların tabii bir sonucudur. Dolayısı ile tüketicilerin korunması... İslam'ın ilk asrı asli müracaat kaynağı olarak kullanılıp tüketicinin korunmasına ışık tutulan kitapta, tüketici ile ilgili düzenlemeler ve prensipler, tüketicinin korunması ve bilinçlendirilmesi ile ilgili konular... İslamda Tüketici Hakları. Günümüzde, tüketicilerin korunmasına yönelik olarak, tüketici haklarıyla ilgili yapılan düzenlemeler de canın ve malın korunması kapsamında değerlendirilebilir. Hüseyin Arslan. İslam'ın ilk asrı asli müracaat kaynağı olarak kullanılıp tüketicinin korunmasına ışık tutulan kitapta, tüketici ile ilgili düzenlemeler ve prensipler... Bunların başında tüketici haklarına saygı göstererek¸ müşteriyi¸ alıcıyı¸ aldatmamak gelir. İslâm'da¸ emek ve helâl yollardan¸ belli bir efor/güç harcanarak elde edilen kazanç her türlü saygının üzerindedir. 9.86 TL. İslam'ın ilk asrı asli müracaat kaynağı olarak kullanılıp tüketicinin korunmasına ışık tutulan kitapta, tüketici ile ilgili düzenlemeler ve prensipler, tüketicinin korunması ve bilinçlendirilmesi ile ilgili... Bu tez, üç bölüm ve bir sonuçtan oluşmaktadır. Birinci bölüm, İslam'da tüketim konusu ile ilgilidir. İslam hukukçularının görüşleri nazar-ı itibare alınarak İslam hukukunda tüketici hakları tartışılmıştır. kitaphanen.com´da uygun fiyata Diyanet İşleri Başkanlığı markalı İslam'da Tüketici Hakları 9789753891578 aradığınız kitabı bulabilir, güvenli alış verişinizi yapabilirsiniz. İnsanların aldatılmaması, yanlış bilgilendirilmemesi, işte hak, adalet, doğruluk gibi İslâm'la özdeşleşmiş kavramların tabii bir sonucudur. 8.82 TL. İslam'ın ilk asrı asli müracaat kaynağı olarak kullanılıp tüketicinin korunmasına ışık tutulan kitapta, tüketici ile ilgili düzenlemeler ve prensipler, tüketicinin korunması ve bilinçlendirilmesi ile ilgili... 9.86 TL. İslam'ın ilk asrı asli müracaat kaynağı olarak kullanılıp tüketicinin korunmasına ışık tutulan kitapta, tüketici ile ilgili düzenlemeler ve prensipler, tüketicinin korunması ve bilinçl...