Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Karnaval e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Karnaval PDF EPUB


Ahmet Mithat Efendi

Karnaval - Ahmet Mithat Efendi pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Ahmet Mithat Efendi
DOSYA BOYUTU 8,76
TARİH 2019-10-04
ISBN 9759959821
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Karnaval, Türk edebiyatında Batılı eğlence kültürünün bir yansı­ması olan karnaval ve baloları ele alan ilk eserdir. Ahmet Mithat Efendi, bu romanda Müslüman bir genç olan Resmi Efendi ile evli bir Ermeni hanım olan Madam Hamparsun arasında cereyan eden yasak aşk merkezinde, karnavalın İstanbul’a gelişiyle değişen toplum hayatını gözler önüne sermeye çalışır. Romanın ana teması, yanlış Batılılaşmadır. Romanda dönemin Osmanlı hayatı; gayrimüslimleri, Müslümanları, eğlence mekânları, esnafları, giyim kuşam, konak hayatı ve semtleriyle renkli tablolar hâlinde gözler önüne serilir. Başta balo/karnaval nevinden eğlence kültürü ile ilgili olmak üzere, dönemi yansıtan ayrıntılar bir panorama hâlinde karşımıza çıkar. Karnaval’ın bu yayınında, romanın dilinde ve üslubunda herhangi bir sadeleştirme yoluna gidilmemiştir. Romanın önceki neşirlerinden farklı olarak, günümüz okuru için yabancı sayılabilecek kelimelerin anlamlarıyla bazı özel isimlerle ilgili açıklamalar dipnotlarda verilmiştir. Romanın sonuna bir dizin hazırlanarak daha sonra Ahmet Mithat Efendi üzerine çalışacaklar için kolaylık sağlanmaya çalışılmıştır.

...ayın radyolar, showlar ve son dakika magazin, yaşam, sinema ve televizyon haberleri ve eğlence Karnaval ... Karnaval Radyo Al - Microsoft Store Tr-TR ... .com 'da! Karnaval.com, Istanbul, Turkey. 532K likes. Karnaval Media Group. www.karnaval.com. Gündem, müzik, yaşam haberleri, en favori radyo şovlarının podcast'lerinin yer aldığı, YouTube ve tü... 243.7b Takipçi, 166 Takip Edilen, 18.1b Gönderi - Karnaval'in (@karnavalcom) Instagram fotoğraflarını ve videolarını gör. Evde kaldığımız bu dönemlerde ruhunuza iyi gelecek şarkılar, programlar ve zengin içeriklerle #B ... Karnaval Dinle | Canlı Radyo Dinle .FM ... . Evde kaldığımız bu dönemlerde ruhunuza iyi gelecek şarkılar, programlar ve zengin içeriklerle #BirlikteKalalım radyosu ile yanındayız! Her zaman olduğu gibi şimdi de kulağın karnaval... Metro FM, karasal yayın ağı ile Türkiye'nin birçok noktasında ve dijital yayını ile Karnaval.com'da yayı...