Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Milliyetçilerin Ağabeyi Rahmi Eray e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Milliyetçilerin Ağabeyi Rahmi Eray PDF EPUB


Milliyetçilerin Ağabeyi Rahmi Eray -  pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR
DOSYA BOYUTU 7,55
TARİH 2019-10-12
ISBN 9759959845
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Rahmi Eray, Anadolu’nun yangın yerine döndüğü yıllarda (1917) Elbistan’da doğar. Yetimliğin mektebinde büyür. İlköğrenimini Elbistan’da, yükseköğrenimini İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yapar. 1938’de geldiği İstanbul’da büyük küçük geniş bir muhitin “ağabey”idir. Yakalandığı damar ve kan hastalığı, onu on sekiz sene yatağa ve durağan bir hayata mahkûm eder. Etrafında bir halka oluşur. Kendi dert ve ızdırabına kimseyi ortak etmez. İnsanları doğrudan tenkit etmez, dolaylı ve genel hitaplarla karşısındakilere hakikati gösterir. Gelenlerin dertlerine çare bulan “doktor” gibidir. Kindarlara merhamet, şiddet ve hiddetlilere itidali, nefse karşı aklı, asilere hörmeti öğreten bir “muallim”dir. Namı yok, şöhreti yok, mesleği ve sıfatı yok, eseri yok, mülkü ve parası yok, adını devam ettirecek kimsesi yok. Ama örnek bir hayatı, sözleri ve davranışları var. Onu unutturmamak, Yunus misali yarınlara kalsın istedik.

...y, Anadolu'nun yangın yerine döndüğü yıllarda (1917) Elbistan'da doğar ... Milliyetçilerin Ağabeyi Rahmi Eray - Ezel Erverdi | kitapyurdu.com ... . Yetimliğin mektebinde büyür. İlköğrenimini Elbistan'da... Rahmi Eray, Anadolu'nun yangın yerine döndüğü yıllarda (1917) Elbistan'da doğar. Zira yaşamak; hizmet etmek ve af dilemek için bir mühlettir. Milliyetçilerin Ağabeyi Rahmi Eray, Ezel Erverdi. Kitabî olarak tanıştığım insanlardan biri de Elbistanlı merhum Rahmi Eray oldu. Üniversite hayatında kültür ve fikir hareketleri ile ilgilenmiş bir is ... Milliyetçilerin Ağabeyi Rahmi Eray - Ezel Erverdi | kitapyurdu.com ... . Üniversite hayatında kültür ve fikir hareketleri ile ilgilenmiş bir isim Eray. Milliyetçilerin ağabeyi. Rahmi Eray Milliyetçilerin Ağabeyi Ezel Erverdi Dergah Yayınları 9789759959845 Ezel Erverdi. Ürün Sepetinize Başarıyla Eklendi. Anasayfa. Rahmi Eray: Milliyetçilerin Ağabeyi. 9789759959845. 632286. Rahmi ...