Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma PilotNe Yapar? e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

PilotNe Yapar? PDF EPUB


Liesbet Slegers

PilotNe Yapar? - Liesbet Slegers pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Liesbet Slegers
DOSYA BOYUTU 3,22
TARİH 2019-10-14
ISBN 6051981031
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Kabin ekibi, kalkışa hazırlan!Kaptan pilot kalkış için son anonsu yaptı, kontrol kulesi kalkış iznini verdi ve artık uçağı havalandırma vakti. Hem kaptan pilot hem de yardımcı pilot uçağın hızını ve yüksekliğini sürekli takip ediyor, gözlerini yanıp sönen göstergelerden bir an olsun ayırmıyor. Ve varış noktasına yaklaşırken yine o meşhur cümle duyuluyor:“İniş için alçalmaya başlıyoruz. Lütfen koltuklarınızın dik konumda ve kemerlerinizin bağlı olduğundan emin olun.”İŞTE SANA PİLOTLAR VE UÇAKLAR HAKKINDA HARİKA BİLGİLERLE DOLU BİR KİTAP NE YAPAR? Serisi hakkında: Büyüyünce ne olsam? Çocuklardan sık sık işittiğimiz bu soruya ünlü Belçikalı çocuk kitabı yazar ve çizeri Liesbet Slegers’in pek çok yanıtı var. 12 dilde yayımlanan 10 kitaplık NE YAPAR? serisi sevimli tasarımı ve eğlenceli metinleriyle çocuklarla buluşuyor.Çocuklar, aşçıların yeni lezzetler yarattıkları mutfaklarını ziyaret ediyor, hepimizin kahramanı olan itfaiyecilerle tanışıp pilotlarla gökyüzüne çıkıyorlar. İsterlerse çiftçi olup süt sağıyor, sebze meyve yetiştiriyor, isterlerse arkeolog olup havalı aletlerle tarihin gizemli derinliklerine iniyorlar.Kitabın sonunda ise onları eğlenceli sürprizler bekliyor: Hazinelerini gömebilir, doğru hortumu bulup itfaiyecilere yangını söndürmelerinde yardım edebilir ya da daha önce denemedikleri yeni tatları keşfedebilirler. 

...ş Yapar. Pilotun görevleri nelerdir? Pilot harita ve rotayı inceleyerek uçuş planını hazırlar ... Pilot Ne İş Yapar ... . Yakıt incelemesi yapar, inilecek alanların raporlarını inceleyerek özelliklerini öğrenir. Pilotlar, yük ve yolcu taşıyan uçaklar yanında ilaçlama veya keşif gibi amaçlarla kullanılan uçakları ve helikopterleri de idare ederler. Pilot tanıtımı sayfasından Pilot Ne İş Yapar? 3. Pilot Olmak İçin Hangi Eğitimi Almak Gerekir? 4. Pilotun Nitelikleri Nelerdir? Uçağın teknik p ... Pilotaj Nedir ? Pilot Nasıl Olunur? | Univerlist | Pilotlar Ne İş Yapar? ... . Pilot Olmak İçin Hangi Eğitimi Almak Gerekir? 4. Pilotun Nitelikleri Nelerdir? Uçağın teknik performansı ve konumu, hava koşulları ve hava trafiği hakkında düzenli kontroller yapmak Pilot Ne İş Yapar. Pilotluk mesleği her erkeğin ve kızın hayali olup büyüdüğü zaman olmak isterler. Pilotlar uçaktaki görevleri en başta belirli bi...