Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma EtnopedagojiAtabek Yurdu e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

EtnopedagojiAtabek Yurdu PDF EPUB


Dr. İkram Çınar

EtnopedagojiAtabek Yurdu - Dr. İkram Çınar pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Dr. İkram Çınar
DOSYA BOYUTU 8,46
TARİH 2019-10-31
ISBN 6050370188
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Etnopedagoji, ülkemiz için yeni bir konu alanıdır. Bu alan, bir toplumun kendi geleneğinden getirdiği deneyimle, ülküselleştirdiği insanıelde etmek için uyguladığı çocuk yetiştirme biçimi ve bunun bilgisi olarak anlaşılmalıdır. Yakın zamana kadar nüfusumuzun büyük bir kısmı okul görmediği gibi okuma-yazma da bilmezdi. Buna karşın insanlar çocuklarını kişilikli ve karakterli, bilge ruhlu, büyük toplumsal düzenler kurabilen, rasyonel bir toplumun üyesi olarak yetiştirebiliyordu.Toplumun insan felsefesi, çocuk algısı, dünyayı ve yaşamı kavrayışıkendine özgüydü ve toplum bunu kendi öğretim yöntemleri, eğitimgelenekleri ve müfredatı ile çocuklarına aktarabiliyordu. Bu aktarımısağlayabilen bir toplumun yüzyıllarca kuşaktan kuşağa aktarılan sosyo-kültürel değerleri, toplumun sözlü hazinesidir; masallar, destanlar,halk hikâyeleri, atasözleri ve deyimler, bilmeceler, mitoloji, gelenek ve görenekler vs. Toplum, bilgisini şimdiki zamana göre güncelleyerek bunu bugün de sürdürmektedir. Ortada muazzam büyüklükte empirik bilgi birikimi bulunmaktadır. Bu kitapta bir yandan etnopedagoji konusunun kuramsal temelleri ortaya konulurken bir yandan da Kuzeydoğu Anadolu Yerlileri (Atabekliler) özelinde alan araştırması yapılarak onların etnopedagojisi incelenmeye çalışılmıştır. Etnopedagoji, bir toplumu tanımaya ve onun yetiştirmeyi hedeflediği ideal insan modelini incelemeye yardım eder. Bu kitabı öncelikle millî eğitim kavramının içeriğini doldurmaya çalışanların, eğitimdeki yalpalayış ve arayışlarda yöntem arayanların ve eğitim araştırmalarında kök değerlerin yeniden nasıl yorumlanabileceğini düşünen araştırmacıların okuması gerektiği kanısındayız.

...the reseller ran out of resources. 警告:未滿17岁者請勿進入!本站叉进去的过程视频,抄底老师裙子抄底吧,超市美女抄底发现真空片源丰富,内容全面!注意自我保护,适度观看电影,注意保护视力并预防近视,享受健康美好生活! 2019-2020 Öğretim Yılı Rezervasyon Fiyat Listesi Yurt Ücretleri (TL) 1 ... Etnopedagoji/Atabek Yurdu | Bayburt Postası ... .YURT KIZ STATÜSÜ 2019-20 DÖNEMLİK 2019-20 YILLIK DEPOZİT 1.YURT KIZ Tek (1) Kişilik 18.200 TL 28.000 TL 780 TL İki (2)... 热门视频... Giriş Yap. İletişim. Telefon 0(354)217 89 91. Faks 0(354) 212 11 93. E-Posta [email protected] Kep Adresi [email protected] Rektörlük Erdoğan Akdağ Kampüsü Atatürk Yolu 7. Km 66100... 1992 yılında Bolu İlinde doğdu. İlk, orta ve lise ö ... gunyurduo.meb.k12.tr/tema ... .YURT KIZ Tek (1) Kişilik 18.200 TL 28.000 TL 780 TL İki (2)... 热门视频... Giriş Yap. İletişim. Telefon 0(354)217 89 91. Faks 0(354) 212 11 93. E-Posta [email protected] Kep Adresi [email protected] Rektörlük Erdoğan Akdağ Kampüsü Atatürk Yolu 7. Km 66100... 1992 yılında Bolu İlinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Bolu'da tamamladı. Educa Öğrenci Yurdu - educayurtlari.com. Hakkımızda. Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi teşkilat yapısı, tarihçesi ve hakkımızda merak ettiğiniz diğer bilgilere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Öğrenci. Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi... doga kız yurdu, tokat doga yurtları, tokat öğrencievleri, 400 liradan başlayan fiyatlarla sizleri pansiyonumuza bekliyoruz. Sabah Kahvaltısı. Çamaşırhane Hizmeti. Ders Çalışma Alanları. Yurt başvurusu burs başvurusu gönüllümüz ol bağışçımız ol. Necip Fazıl KISAKÜREK "Yeni bir görüş ...