Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma EtnopedagojiAtabek Yurdu e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

EtnopedagojiAtabek Yurdu PDF EPUB


Dr. İkram Çınar

EtnopedagojiAtabek Yurdu - Dr. İkram Çınar pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Dr. İkram Çınar
DOSYA BOYUTU 10,63
TARİH 2019-10-31
ISBN 6050370188
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Etnopedagoji, ülkemiz için yeni bir konu alanıdır. Bu alan, bir toplumun kendi geleneğinden getirdiği deneyimle, ülküselleştirdiği insanıelde etmek için uyguladığı çocuk yetiştirme biçimi ve bunun bilgisi olarak anlaşılmalıdır. Yakın zamana kadar nüfusumuzun büyük bir kısmı okul görmediği gibi okuma-yazma da bilmezdi. Buna karşın insanlar çocuklarını kişilikli ve karakterli, bilge ruhlu, büyük toplumsal düzenler kurabilen, rasyonel bir toplumun üyesi olarak yetiştirebiliyordu.Toplumun insan felsefesi, çocuk algısı, dünyayı ve yaşamı kavrayışıkendine özgüydü ve toplum bunu kendi öğretim yöntemleri, eğitimgelenekleri ve müfredatı ile çocuklarına aktarabiliyordu. Bu aktarımısağlayabilen bir toplumun yüzyıllarca kuşaktan kuşağa aktarılan sosyo-kültürel değerleri, toplumun sözlü hazinesidir; masallar, destanlar,halk hikâyeleri, atasözleri ve deyimler, bilmeceler, mitoloji, gelenek ve görenekler vs. Toplum, bilgisini şimdiki zamana göre güncelleyerek bunu bugün de sürdürmektedir. Ortada muazzam büyüklükte empirik bilgi birikimi bulunmaktadır. Bu kitapta bir yandan etnopedagoji konusunun kuramsal temelleri ortaya konulurken bir yandan da Kuzeydoğu Anadolu Yerlileri (Atabekliler) özelinde alan araştırması yapılarak onların etnopedagojisi incelenmeye çalışılmıştır. Etnopedagoji, bir toplumu tanımaya ve onun yetiştirmeyi hedeflediği ideal insan modelini incelemeye yardım eder. Bu kitabı öncelikle millî eğitim kavramının içeriğini doldurmaya çalışanların, eğitimdeki yalpalayış ve arayışlarda yöntem arayanların ve eğitim araştırmalarında kök değerlerin yeniden nasıl yorumlanabileceğini düşünen araştırmacıların okuması gerektiği kanısındayız.

...iz. PHP kurulumunuzda WordPress'in çalışması için gerekli olan MySQL eklentisi eksik ... Etnopedagoji/Atabek Yurdu | Bayburt Postası ... . Yap-İşlet-Devret Yurtları ve Özel Yurtlar. T.C. Kredi ve Yurtlar Kurumu Yurdu yurt ücret ve imkanları için lütfen http://www.kyk.gov.tr adresini ziyaret ediniz. Erkek Öğrenci Yurdu. Deneyim ve tecrübemiz ile sektörün lideri olmaya devam ediyoruz. Bizi tercih edeceğiniz için Şimdiden Teşekkü ederiz. Yurdum Akü Erkek Öğrenci Yurdu. 4,186 likes · 7 talking about this · 963 were here ... gunyurduo.meb.k12.tr/tema ... . Yurdum Akü Erkek Öğrenci Yurdu. 4,186 likes · 7 talking about this · 963 were here. Alişler Yurdu - Turistik Doğal Yaşam Çiftliği Alisler... See more of Alişler Yurdu on Facebook. Yurdumuz hakkında son haberleri buradan takip edebilirsiniz. Rasim Menteşe Vakfı Konuk Evine Ziyaret. İlçemizde birçok hizmette emeği geçen hayırsever Rasim MENTEŞE'nin daveti üzerine... İstanbul'un Kalbinde Bir Dünya Üniversitesi......