Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Türklerin Gerçek TarihiTürk Dili ve Tarihi Üzerine Tezler e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Türklerin Gerçek TarihiTürk Dili ve Tarihi Üzerine Tezler PDF EPUB


Arif Cengiz Erman

Türklerin Gerçek TarihiTürk Dili ve Tarihi Üzerine Tezler - Arif Cengiz Erman pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Arif Cengiz Erman
DOSYA BOYUTU 7,6
TARİH 2019-09-09
ISBN 6057941978
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Batılı tarihçiler tarafından Türklere dikte ettirilen tez, “Türklerin geçmişte göçebe bir halk oldukları ve uygarlığı Avrupalılardan öğrendikleri” biçimindedir. Oysa bu tarihin üstü biraz kazılınca, altından bambaşka bir tarih ortaya çıkmaktadır. Irkçılık tehlikeli ve zararlı bir hastalıktır, halklar arasına düşmanlık sokar. Uzun yıllar Batı Avrupa'da yaşamış biri olarak Türklere yapılan ırkçılığı, ayrımcılığı, haksızlığı çok iyi bilirim. Bu davranış bozukluğu, Batılıların kendilerine özgüolan bir toplumsal sorunudur ve bu sorunu yalnızca kendileri çözebilir. Ancak bu önyargıların bilime de taşınması ve Türklere karşı bilim adına ırkçılık yapılmasıkesinlikle kabul edilemez. Kimi Avrupalı tarihçilerin Türk tarihi üzerine yazarken, tarih hırsızlığı yapmalarının dışındaki tavırları, Türkleri küçümseyici ve ırkçı bir tavırdır. Bu açıdan Türklere yapılan bu tarihi haksızlığın giderilmesi gerekir. Umarım bu kitap, bu haksızlığın giderilmesine bir katkı olur. Bu kitap, adından da anlaşılacağı gibi bir tarih kitabı değil, bir tarih tezidir. Tarihçi, tarihi betimler. Eğer iyi bir tarihçiyse, buna kendi çıkarımlarını da ekler. İktisat tarihçisi ise, bu disiplin gereği analiz-sentez yöntemiyle “bilinen” tarihi sorgular. Bu açıdan bu kitap, Türkleri Tarihten çıkarmaya çalışan Batılı tarihçilerin yazmış olduğu Türk düşmanı “resmi tarihi” sorgulamaktadır.

...z Erman. Batılı tarihçiler tarafından Türklere dikte ettirilen tez, "Türklerin geçmişte göçebe bir halk oldukları ve uygarlığı Avrupalılardan öğrendikleri" biçimindedir ... Türklerin Gerçek Tarihi Türk Dili ve Tarihi Üzerine Tezler ... . Gerçek Türk ve dünya tarihini yayınlıyoruz. Roma Hukuku Türklerin Ateş Kültünden mi gelmektedir? Bu yaziyi ilk söken Sir Henry C. Rawlingson "Bu Turani" bir dildir, demistir. Cilt Tipi. Karton Kapak. Dil. Kimi Avrupalı tarihçilerin Türk tarihi üzerine yazarken, tarih hırsızlığı yapmalarının dışındaki tavırları, Türkleri küçümseyici ve ırkçı bir tavırdır. Arif Er ... Türklerin Gerçek Tarihi-Türk Dili ve Tarihi Üzerine Tezler ... . Kimi Avrupalı tarihçilerin Türk tarihi üzerine yazarken, tarih hırsızlığı yapmalarının dışındaki tavırları, Türkleri küçümseyici ve ırkçı bir tavırdır. Arif Erman. Bir süre önce Çin'in Xian sehri yakilarindaki Türklerden kaldigi iddia edilen kurganlari (piramitleri) arastirirken konu çok farkli alanlara kaydi. "Türklerin ned...