Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Atatürk, Venizelos ve Bir Diplomat Enis Bey e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Atatürk, Venizelos ve Bir Diplomat Enis Bey PDF EPUB


Enis Tulça

Atatürk, Venizelos ve Bir Diplomat Enis Bey - Enis Tulça pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Enis Tulça
DOSYA BOYUTU 5,55
TARİH 2015-01-01
ISBN 9757172685
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Yıl 1934, Yunanistan'ın Tahran'da Diplomatik misyonu yoktur, ancak o ülkede yaşayan vatandaşları, müteşebbisleri vardır. Türkiye'nin Tahran Büyükelçiliği ve diğre İran şehirlerindeki konsolosluklarımız Yunanistan'ın İran'daki menfaatlerini korumakta ve takip etmektedirler. İran vatandaşları Yunanistan'a seyahat etmek için Türk Sefaretine başvurmaktalar. Ayrıca Tahran ve diğer şehirlerdeki Yunan vatandaşları kendi sorunları için Türk Büyükelçiliği ve Konsolosluklarına başvurmaktalar. İran'daki kordiplomatiğimizin bu ilginç misyonu Yunanistan'ın talebi, 1934 yazında Ankara'nın Tahran Büyükelçiliğimize talimatı ile hayata geçmiştir.1922 yılından, Kocatepe'den, Dumlupınar,'dan, 1934 Yılına, Atatürk ile Venizelos'un bu iki ülkenin diplomatik ilişkilerini getirdiği noktadır bu.Bölgesel anlamda ise diğer önemli bir hadise, Avrupa'yı hayrete düşüren Balkan Paktı gerçekleşmiştir. Kişisel olarak ise Venizelos'un Atatürk'ü Nobel Barış ödülüne aday gösterdiği meşhur mektubu yazdığı yıldır 1934. Böylece 1930'lu yıllar Türk Yunan ilişkileri açısından bugün henüz yakalanamamış bir dostluk dönemidir.Birinci el belgelere dayanılarak hazırlanan bu çalışma, o döneme ilişkin ilk kitap olma özelliğini de taşımaktadır.

... Yayınevi:ABC AJANSI YAYINLARI Basım Yılı ... Atatürk, Venizelos ve Bir Diplomat Enis Bey ... ... Yazar. : Enis Tulça. Kategori. : Anı-Günlük-Mektup. 1922 yılından, Kocatepe'den, Dumlupınar'dan, 1934 yılına, Atatürk ile Venizelos'un bu iki ülkenin diplomatik ilişkilerini getirdiği noktadır bu. Goodreads helps you keep track of books you want to read. Start by marking "Atatürk, Venizelos ve Bir Diplomat: Enis Bey" as Want to Read 1922 yılından, Kocatepe'den, Dumlupınar,'dan, 1934 Yılına, Atatürk ile Venizelos'un bu iki ülkenin diplomatik ilişkilerini getirdiği noktadır bu. Mesela bu yazımızda yazar Enis Tulça kit ... Atatürk, Venizelos ve Bir Diplomat Enis Bey Kitabı ... . Mesela bu yazımızda yazar Enis Tulça kitapları arasında yer alan Atatürk, Venizelos ve Bir Diplomat Enis Bey yeni kitabı hakkında merak edilenlerden bahsedeceğiz. Atatürk Venizelos ve Bir Diplomat Enis Bey Simurg Yayınları. Ürün Detayına Git. Mükemmel (0) Çok İyi (0) İyi (0) Fena Değil (0) Çok Kötü (0). : Enis Tulça. Yayın Evi. : SİMURG YAYINLARI. : 1922 yılından, Kocatepe'den, Dumlupınar'dan, 1934 yılına, Atatürk ile Venizelos'un bu iki ülkenin diplomatik ilişkilerini getirdiği noktadır bu. Koleksiyon Seç Açık Erişim Kaynaklar E-Kitap Online Kütüphane II. Abdülhamid Han Fotoğraf Albümleri Avrasya Enstitüsü Kütüphanesi Atatürk İlk. ve İnk. Tar. Ens. Kütüp. 1922 yılından, Kocatepe'den, Dumlupınar,'dan, 1934 Yılına, Atatürk ile Venizelos'un bu iki ülkenin diplomatik ilişkilerini getirdiği noktadır bu. Kişisel olarak ise Venizelos`un Atatürk`ü Nobel Barış ödülüne aday gösterdiği meşhur mektubu yazdığı yıldır 1934. Böylece 1930`lu yıllar Türk Yunan ilişkileri açısından bugün henüz yakalanamamış... 8 TL. 1922 yılından, Kocatepe'den, Dumlupınar,'dan, 1934 Yılına, Atatürk ile Venizelos'un bu iki ülkenin diplomatik ilişkilerini getirdiği noktadır bu. 1922 yılından, Kocatepeden, Dumlupınardan, 1934 yılına, Atatürk ile Venizelosun bu iki ülkenin diplomatik ilişkilerini getirdiği noktadır bu. Kişisel olarak ise Venizelos'un Atatürk'ü Nobel Barış ödülüne aday gösterdiği meşhur mektubu yazdığı yıldır 1934. Dobrucalı Cavit Bey'in Hatıraları ve Türk - Romen Diplomatik Arşiv... Enis Tulça. Are you sure you want to remove Atatürk, Venizelos ve bir diplomat Enis Bey