Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Cerrahilik : Hz. Pir Nureddin Cerrahi ve Cerrahi Tarikati e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Cerrahilik : Hz. Pir Nureddin Cerrahi ve Cerrahi Tarikati PDF EPUB


Mehmet Cemal Öztürk

Cerrahilik : Hz. Pir Nureddin Cerrahi ve Cerrahi Tarikati - Mehmet Cemal Öztürk pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Mehmet Cemal Öztürk
DOSYA BOYUTU 8,82
TARİH 2004-03-09
ISBN 9758861263
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Nureddin Cerrahi Hz.'nin müessisi bulunduğu tarikat, son iki yüz yıl içinde bilhassa İstanbul ve Rumeli'deki tekkeleriyle geniş bir coğrafyaya intişar etmiştir. Özellikle Karagümrük'te bulunan merkez tekkesi, uzun yıllar boyunca İstanbul'da tasavvuf ve musiki sahasında hem seçkinler hem de halk için büyük tesirler icra etmiştir. Osmanlı devrinin önde gelen tarikatlarından Halvetiye'nin; Buhuriye, Cihangiriye, Cerrahiye, Raufiye ve Hayatiye isimli alt konuları bulunan şubesi Ramazaniye'nin Cerrahiye kolu, bu eserde ayrıntılı olarak incelenmektedir. Elinizdeki kitabın ilk bölümünde Halvetiye'nin Piri Ömerü'l-Halveti ile Halvetiliğin şübeleri kısaca tanıtılmıştır.

...z. milletimizin gündemine zaman zaman giren cerrahilik, cerrahi tarikatı nedir, cerrahi tarikatı nasıl oluşmuştur gibi konulara değineceğiz ... NÛREDDİN CERRÂHÎ HZ. | Sifahane ... . Nûreddin Cerrâhî (Nûreddîn Muhammed ibn-i Abdullah er-Rûmî el İstanbulî el Cerrâhî) (d. 1678, İstanbul - ö. 1720/21), Türk mutasavvıf, Cerrahilik tarikâtının pîri. 15 Kasım 2014 Cumartesi. pir muhammed nureddin cerrahi. Cerrahîlik: Hz. Pîr Nûreddîn Cerrahî ve Cerrâhî Tarikatı, Mehmet Cemâl Öztürk, Gelenek Yayınları, 2004, ISBN 9758861263. Mehmet Cemal Öztürk, uzun ... Hz. Pîr Nûreddîn Cerrâhî, Süregelecek Bir Okul Fikriyle mi Hareket... ... . Pîr Nûreddîn Cerrahî ve Cerrâhî Tarikatı, Mehmet Cemâl Öztürk, Gelenek Yayınları, 2004, ISBN 9758861263. Mehmet Cemal Öztürk, uzun yıllardır bir İstanbul tarikatı olan Cerrahilik üzerine çalışıyor. Hz. Pîr Nûreddîn Cerrâhi ise Cerrâhîliğe mahsus olarak esma sayısını yirmi sekiz olarak ictihad etmiştir. İbrahim Fahreddin (Erenden), Envâr-ı Hazret-i Nûreddîn-i Cerrâhî, İSAM Ktp., nr. Mehmet Cemal Öztürk, Cerrâhî...