Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Vadideki Zambak e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Vadideki Zambak PDF EPUB


Honore de Balzac

Vadideki Zambak - Honore de Balzac pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Honore de Balzac
DOSYA BOYUTU 9,94
TARİH 2018-06-29
ISBN 6052398951
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

“Aşk, kendine ait olmayan her şeyden rahatsız olur.” Modern Fransız ve dünya edebiyatının en önemli isimlerinden Balzac, bugün dünyaca ünlü bir aşk klasiği haline gelmiş Vadideki Zambak’ta yaşama dair bütün tecrübesizlikleriyle aşkı ve getirdiği arzuları deneyimleyen genç Félix’in öyküsünü anlatır. Evli ve iki çocuklu bir kontes olan Madam de Mortsauf ile birlikte aşkın tehlikeli sınırlarını arşınlayan bu genç adamın hikâyesi ilk yayımlandığında yeterli ilgiyi görmedi, fakat her zaman Balzac’ın en sevdiği yapıtıydı. İhanet etmemek uğruna büyük bir mücadele veren Madam’ın yaşadığı zorluklar, anne ve sadık bir eş olmanın 19. yüzyılda bir kadına getirdiği yükümlülüklerin sonuçları romanda ustalıkla işlenirken gerçekçilik ve psikolojik tahlil yansımaları eseri ölümsüzleştiren unsurların başındadır.

...hramanları. Henriette, Felix, Lady Dudley ... Vadideki Zambak Kitap Özeti Konu Karakterler Yorumlar Honore de... ... . VADİDEKİ ZAMBAK. Balzac için asrının en gerekli yazarlarından biri olduğu söylenmektedir. Realist bir üsluba sahip Balzac'ın Vadideki Zambak adlı eseri ilk kez 1885 yılında yayınlanmıştır. Henriette mutsuz bir hayat sürmesine karşın kocasına bağlıdır. Felix, Kontes Henriette de Mortsauf adındaki bu genç kadının güzelliğini, vadinin adı olan "Zambak'la özdeşleştirir. Vadideki Zambak, Honoré de Balzac'ın e ... Vadideki Zambak - Ekşi Sözlük ... . Vadideki Zambak, Honoré de Balzac'ın en güzel kitaplarından biridir. Şimdi bile açıp açıp okuyorum o notları. Kesinlikle Vadideki Zambak okuduktan sonra pişman olacağınız bir kitap değil. Honoré de Balzac - Vadideki Zambak Baş kahramanımızın adı Felix.Balo tarzı bir yerde bir kadına rastlıyor. Felix, bu güzel ve asil kadına vadideki zambak adını koyuyor daha tanımadan evvel…" vadideki zambak kahramanları ve özellikleri, vadideki zambak kitaptaki şahıslar. Sorunlu bir kişiliğe sahiptir. Vadideki Zambak, Honore De Balzac'ın dünya edebiyatına kazandırdığı önemli eserlerdendir. Vadideki Zambak ise, eserine yirmi yılını adayan bir sanatçının kaleminden çıkmış gerçek bir sanat eseri… Vadideki Zambak, aslında ve gerçekten büyük ve gizli bir savaşın romanıdır. Vadideki Zambak'taki olaylar 1809-1836 yılları Fransa'sının taşrasında ve Paris'inde geçer. Vadideki Zambak, daha sonra yazarın en sevilen, en çok okunan romanlarından biri oldu. Yolda vadinin ortasında sade ve zambak imgesi olan bir köşk görür ve sevdiğinin orada yaşadığını düşünür. (Balzac, Vadideki Zambak, sayfa 277) / 14 Aralık 2005, Ankara. Kitabın Adı : Vadideki Zambak Kitabın Yazarı : Honore de Balzac. ...