Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Az Gittim Uz Gittim e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Az Gittim Uz Gittim PDF EPUB


Türkan Noğay

Az Gittim Uz Gittim - Türkan Noğay pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Türkan Noğay
DOSYA BOYUTU 10,53
TARİH 2016-11-29
ISBN 6053964179
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Yağ satarım bal satarımUstam ölmüş ben satarımAlacağına bulacağına,Bir kaşık ayranYarın sabah bayramZambak zumbakDön arkana iyi bak. Dertlere deva gibi, hastaya ilaç gibi, binlerce yıldır ayakta ki Ayasofya gibi, zebanileri Karanlık diyara yolculamak gibi, masalın neşesi uçanı kaçanı yengeç gibi. Az gittim uz gittim bir de dönüp baktım ki! Bir arpa boyu yol gitmişim. Arkadaşlık ekmişim dostluk biçmişim. Harman zamanı bir sofranın başındayız; eş dost, çoluk çocuk torun torba bir arada.Kapımız açık buyurun masal soframıza!

...klettim. Bu sefer ben şikayetçi olmak için polise gittim ... Az Gittik Uz Gittik 1.Bölüm - TRT Arşiv ... . Arabam olduğuna ve çalındığına inanmadılar. Az gittim uz gittim, yine yaşadığım şehire geldim. Saffet Kuramaz. "Az gittik uz gittik. Dere tepe düz gittik. Bir de dönüp baktık ki bir arpa boyu yol gitmişiz." Bu ifadeleri bilmeyenimiz, duymayanımız yoktur; çünkü bu Türk masallarının ayrılmaz parçasıdır. Az gittim uz gittim. Dere tepe düz gittim. Çayır çimen geçerek, Lale süm ... AZ GİTTİM UZ GİTTİM Tekerlemesi, Zor Kolay Yeni Okul Çocuk... ... . Dere tepe düz gittim. Çayır çimen geçerek, Lale sümbül biçerek, Soğuk sular içerek, Altı ayla bir güzde, Bir arpa boyu yol gittim. Bir sabah uyanıp da "Artık kendi kıyafetlerimi kendim dikmeyi öğrenmeliyim" diyeli yaklaşık 6 yıl oldu. O 6 yıla neler sığdırmadım ki… Harika bir annelik macerası, +7 kilo!!! AZ GİTTİM UZ GİTTİM Bin dokuzyüz altmış altı. Oniki yıl geride kaldı Babam Kozan'dan arsa aldı. Hayat yolunda bu yolcu, Az gitti, uz gitti. Dere tepe düz gitti. Yıllar geçip gitti. Hamdullah Köseoğlu. Az Gittim Uz Gittim şiir tadında iki masaldan oluşuyor. Kitaba adını veren birinci masalda, Memiş'in bey kızına kavuşmak için verdiği savaş... AZ GİTTİM UZ GİTTİM kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. EFLATUN CEM GÜNEY kitapları ve DOĞAN KARDEŞ YAYINLARI 1962 baskısı kitaplar ile ikinci el ve yeni 7 milyon kitap... Evvel zaman içinde memleketin birinde saçı gibi aklı da uzun bir kadın yaşarmış. Az gitmiş uz gitmiş. Dere tepe düz gitmiş… Ne zaman kendi gibi birine rastlasa, ne üşenmiş ne de tembellik etm...