Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Hangi Kuvayı Milliye e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Hangi Kuvayı Milliye PDF EPUB


Gökçe Fırat

Hangi Kuvayı Milliye - Gökçe Fırat pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Gökçe Fırat
DOSYA BOYUTU 7,58
TARİH 2004-04-20
ISBN 9756288000
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Bugün iki Kuvayı Milliye bulunmaktadır. Biri, bir ittifak hareketidir. Bu hareket, içinde, pek çok farklı ideolojik hareketi birleştirir. Irkçılardan, şeriatçılara, maoculardan, liberallere kadar; hiçbiri ne Atatürkçü, hatta ne de'Türk olmayan marjinal gruplar biraraya gelmektedir.İkincisi ise bir ittifak hareketi değildir, politik bir taktik hareketi hiç değildir. Bu, ideolojik referansı Atatürkçülük olan, kendini hakim ideolojik ve politik kavramlaştırmaların dışında tanımlayan, Üçüncü Dünya'nın mazlum milletlerine özgü, bir ideolojik harekettir. Yani aslında iki tür Kuvayı Milliyeci anlayış arasında sadece ufak farklılıklar değil, uzlaşmaz zıtlıklar vardır. Hatta şunu iddia ediyoruz: bir ittifak harekeli olarak ortaya çıkan Kuvayı Milliyecilik Üçüncü Dünya'nın mazlum millet ideolojisi olan Kuvayı Milliyeciliği yani Atatürkçülüğü engellemek için piyasaya sürülmüştür.

...kçesi: قواي ملّيه), Anadolu'nun Yunan, İngiliz, Fransız, İtalyan ve Ermeni birliklerince işgal edildiği ve Mondros Mütarekesi ile ağır koşulların dayatıldığı dönemde çeşitli ... Kuvayi Milliye Nedir? Kim Kurdu? Hakkında Kısa Bilgi » Tarih Bilimi ... ... Kuvâ-yi Milliye, Osmanlı Devleti'nin Birinci Dünya Savaşı yenilgisi sonrasında Anadolu halkı tarafından kurulan milli bir savunma örgütüdür. Buna Kuvayi Milliye diyoruz…" Kuva-yi Milliye, Kurtuluş Savaşı'nın ilk savunma kuruluşudur. Kuva-yı Milliye mevcudu, 1919 yılı sonuna kadar, Batı Anadolu'da 6.500-7.500 arasında değişmiştir. 3)- Urfa'nın Düşman İşgalinden Kurtarılması: Kuva-yi Milliye Urfa'da 3.000 kişilik ... Kuva-Yi Milliye (Milli Güçler) | Tarihi Olaylar ... . Kuva-yı Milliye mevcudu, 1919 yılı sonuna kadar, Batı Anadolu'da 6.500-7.500 arasında değişmiştir. 3)- Urfa'nın Düşman İşgalinden Kurtarılması: Kuva-yi Milliye Urfa'da 3.000 kişilik bir milis grubu kurmuştu. Dünyaca Ünlü Bu Sanat Eserleri Hangi Ünlü Sanatçılara Aittir? Kuva-yı Milliye'yi...