Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Menar Tefsirinde Özgün Yorumlar e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Menar Tefsirinde Özgün Yorumlar PDF EPUB


Prof. Dr. Celil Kiraz

Menar Tefsirinde Özgün Yorumlar - Prof. Dr. Celil Kiraz pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Prof. Dr. Celil Kiraz
DOSYA BOYUTU 10,67
TARİH 2018-01-27
ISBN 6059464147
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Günümüz müfessirleri, klasik tefsirlerde yer alan bilgileri de belli bir oranda kullanmak şartıyla, bugünün insanının problemlerine çözüm olmasını hedefledikleri eserler yazmaya çalışmışlardır. Bunlara, genel olarak toplumsal meseleleri ele almaları hasebiyle ictimâî tefsirler denilmektedir.Bu tür tefsirlerin ilk örneklerinden biri, Muhammed Abduh ve Reşîd Rızâ’nın beraberce yazmış olduğu el-Menâr tefsiridir. Bu çalışmamızda, iki müfessirin beraberce yazdığı bu eserde yer alan, daha önceki tefsirlerde üzerinde pek durulmayan "özgün yorumları" tespit edip incelemekteyiz. Elbette burada kullandığımız "özgün yorum" tabirinin göreceli bir tarafı bulunmaktadır. Bizim burada kastettiğimiz, önceki tefsirlerde üzerinde çok fazla durulmayan, günümüzde ortaya çıkan yeni şartlara göre dile getirilen, güncel bazı problemlere cevap niteliği taşıyan, günümüz insanının zihnini meşgul eden meselelerle ilgili çözümler teklif eden yorumlardır. Bu yorumların bir kısmının, klasik dönemde temelleri de kısmen bulunmaktadır.Muhammed Abduh ve Reşid Rızâ, birtakım yorumları hala tartışılsa da, kanaatimizce günümüzde Kur’ân’ın ne şekilde anlaşılacağına dair başarılı bir örnek vermişlerdir. Fakat işin üzücü olan kısmı, bu tefsiri tamamlayamadan vefat etmiş olmalarıdır. Günümüzde yazılan tefsir kitaplarında veya İslâm’la ilgili kitaplarda, müfessirlerimizin etkisi az-çok görülmektedir.

...eş ve savaş sunuyoruz. Indir Menar Tefsirinde Özgün Yorumlar \e-kitap Türkçe\ pdf 19 ... Menar Tefsirinde Özgün Yorumlar | bkmkitap.com ... .20 TL. Bu çalışmamızda, iki müfessirin beraberce yazdığı bu eserde yer alan, daha önceki tefsirlerde üzerinde pek durulmayan özgün yorumları tespit edip incelemekteyiz. 20.40 TL. Bu çalışmamızda, iki müfessirin beraberce yazdığı bu eserde yer alan, daha önceki tefsirlerde üzerinde pek durulmayan özgün yorumları tespit edip incelemekteyiz. 20.40 TL. Bu çalışmamızda, iki müfessirin beraberce yazdığı bu eserde yer alan, ... Menar Tefsirinde Özgün Yorumlar - PDF İndir - Ücretsiz Epub Oku ... . 20.40 TL. Bu çalışmamızda, iki müfessirin beraberce yazdığı bu eserde yer alan, daha önceki tefsirlerde üzerinde pek durulmayan özgün yorumları tespit edip incelemekteyiz. Bu çalışmamızda, iki müfessirin beraberce yazdığı bu eserde yer alan, daha önceki tefsirlerde üzerinde pek durulmayan özgün yorumları tespit edip incelemekteyiz. 18.24 TL. Bu çalışmamızda, iki müfessirin beraberce yazdığı bu eserde yer alan, daha önceki tefsirlerde üzerinde pek durulmayan özgün yorumları tespit edip incelemekteyiz....