Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Sufinin YoluMesnevi - Yedi Meclis - Divan-ı Kebir e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Sufinin YoluMesnevi - Yedi Meclis - Divan-ı Kebir PDF EPUB


Mevlana

Sufinin YoluMesnevi - Yedi Meclis - Divan-ı Kebir - Mevlana pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Mevlana
DOSYA BOYUTU 9,36
TARİH 2016-06-15
ISBN 6054401741
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Sonsuz bir karanlığın içinden doğdum. Işığı gördüm, korktum. Ağladım. Zamanla ışıkta yaşamayı öğrendim.Karanlığı gördüm, korktum. Gün geldi sonsuz karanlığa uğurladım sevdiklerimi… Ağladım.Yaşamayı öğrendim. Doğunun hayatın bitmeye başladığı an olduğunu; aradaki bölümün, ölümden çalınan zamanlar olduğunu öğrendim…Zamanı öğrendim. Yarıştım onunla… Zamanla yarışılmayacağını, zamanla barışılacağını, zamanla öğrendim…İnsanı öğrendim. Sonra insanların içinde iyiler ve kötüler olduğunu…Sevmeyi öğrendim.Sonra güvenmeyi… Sonra da güvenin sevgiden daha kalıcı olduğunu, sevginin, güvenin sağlam zemini üzerine kurulduğunu öğrendim.İnsan tenini öğrendim. Sonra tenin altında bir ruh bulunduğunu…Sonra da ruhun aslında tenin üstünde olduğunu öğrendim. Evreni öğrendim.Sonra evreni aydınlatmanın yollarını öğrendim. Sonunda evreni aydınlatabilmek için önce çevreni aydınlatabilmek gerektiğini öğrendim.Ekmeği öğrendim. Sonra barış için ekmeğin bolca üretilmesi gerektiğini. Sonra da ekmeği hakça bölüşmenin, bolca üretmek kadar önemli olduğunu öğrendim.Okumayı öğrendim. Kendime yazıyı öğrettim sonra… Ve bir süre sonra yazı, kendimi öğretti bana…Gitmeyi öğrendim. Sonra dayanamayıp dönmeyi…Gerçeği öğrendim bir gün… Ve gerçeğin acı olduğunu… Sonra acının, yemeğe olduğu kadar hayata da lezzet kattığını öğrendim.Her canlının ölümü tadacağını, ama sadece bazılarının hayatı tadacağını öğrendim.Ben dostlarımı ne kalbimle ne de aklımla severim.Olur ya… Kalp durur… Akıl durur… Ben dostlarımı ruhumla severim.O ne durur ne de unutur.

...ldun Terzioğlu. Panama Yayıncılık. Ana Sayfa Etiketler Sufinin Yolu (Ciltli) Mesnevi - Yedi Meclis - Divan-ı Kebir PDF ... Sufinin Yolu Mesnevi - Yedi Meclis - Divan-ı Kebir ... . Dîvân-ı Kebîr'in beyit adedi 40.000 i aşmaktadır. yedi meclisi'nin, yedi vaazı'nın not edilmesinden meydana gelmiştir. Bu yol Mesnevî'nin yazılışında da aynen kullanılmıştır. Alış-Veriş Listeme Ekle. Sufinin Yolu Mesnevi - Yedi Meclis - Divan-ı Kebir. Mesnevi-i Şerif (Tam Metin). 70,00 TL. Osmanlıca Öğrenenler İçin Mesnevi'den Se... 51.96 TL. Bilfen yayınları sadık uygun yayınları karekök ... Sufinin yolu - mesnevi - yedi meclis - divan-ı kebir... ... . 70,00 TL. Osmanlıca Öğrenenler İçin Mesnevi'den Se... 51.96 TL. Bilfen yayınları sadık uygun yayınları karekök yayınları arı yayınlarınartest yayınları okyanus yayınları editör yayınları palme yayınları esen yayınları üçrenk yayınları... kitaphanen.com´da uygun fiyata Panama Yayıncılık markalı Sufinin Yolu Mesnevi Yedi Meclis Divan ı Kebir 9786054401741 aradığınız kitabı bulabilir, güvenli alış verişinizi... Bu sayfanın açıklaması webmaster tarafindan gizlenmiştir. Alış-Veriş Listeme Ekle. Sufinin Yolu Mesnevi - Yedi Meclis - Divan-ı Kebir. Ben Sağırım Efendim. 13,13 TL. Osmanlıca Öğrenenler İçin Mesnevi'den Se... 18,23 TL. Sufinin Yolu, Mevlana Celaleddin Rumi, Panama Yayıncılık. Konusu, yorumları ve özetini oku, satın al ISBN 9786059371117....