Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma On Yedi Çelişki ve Kapitalizmin Sonu e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

On Yedi Çelişki ve Kapitalizmin Sonu PDF EPUB


David Harvey

On Yedi Çelişki ve Kapitalizmin Sonu - David Harvey pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR David Harvey
DOSYA BOYUTU 10,62
TARİH 2015-06-01
ISBN 9755707327
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Kapitalizm bir krizden ötekine tökezleyerek ilerlemeye devam mı edecek, yoksa yıkıcı dinamikler barındıran çelişkiler yüzünden sona mı erecek? Bu soru her geçen gün daha da yakıcı bir hal alıyor. Dünyanın adil, akılcı ve sürdürülebilir bir medeniyete dönüştürülmesini sağlamak için bizi klasik anlatıların ötesine taşıyacak analizlere ihtiyacımız var. David Harvey, On Yedi Çelişki ve Kapitalizmin Sonu’nda işte bu ihtiyaca cevap veriyor. İçinde yaşadığımız sistem ne salt emek-sermaye çelişkisi üzerinden, ne de başlı başına ekonomik kriz veya büyüme üzerinden yeterince kavranabilir. Üstelik her çelişki kısa vadede kapitalizmin yıkımıyla sonuçlanmayacak. Harvey, Temel Çelişkiler, Hareketli Çelişkiler ve Tehlikeli Çelişkiler şeklinde üç ayrı kategori tanımlayarak toplumsal mücadelenin ana eksenleri ve öncelikleri konusunda da önerilerde bulunuyor.

...2), Paris, Modernitenin Başkenti (2005; Sel, 2012), Sermaye Muamması - Kapitalizmin Krizleri (2011; Sel, 2012) , On Yedi Çelişki ve Kapitalizmin Sonu (2014; Sel, 2015) ... ON YEDi ÇELiŞKi VE KAPiTALiZMiN SONU* - PDF Ücretsiz İndirin ... . ekonominin 'fetiş objelerini' anlattığı kısımlar çok iyi olmasına rağmen, aslında insanlık tarihinin geliştirdiği en geniş ve detaylı bağ olan 'kapitalizm' i anlattığı kitap olarak da varsayabilirsiniz. David Harvey. Kapitalizm bir krizden ötekine tökezleyerek ilerlemeye devam mı edecek, yoksa yıkıcı dinamikler barındıran çelişkiler yüzünden sona mı erecek? ...ve incelem ... On Yedi Çelişki ve Kapitalizmin Sonu - David Harvey ... . Kapitalizm bir krizden ötekine tökezleyerek ilerlemeye devam mı edecek, yoksa yıkıcı dinamikler barındıran çelişkiler yüzünden sona mı erecek? ...ve incelemeleri, kitaptan alıntılar ve sözleri, kitabı okuyanlar ve On Yedi Çelişki ve Kapitalizmin Sonu kitabına benzeyen Üstelik her çelişki kısa vadede kapitalizmin yıkımıyla sonuçlanmayacak. (0212) 522 96 72 Faks: (0212) 516 97 26. *SEL YAYlNCillK: 713 DÜŞÜNSEL: 28 ISBN 978-975-570-732-7. ON YEDI ÇELIŞKI VE KAPITALIZMIN SONU David Harvey Türkçesi: Esin Soğancilar. "On Yedi Çe...