Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Kur'an-ı Kerim'de Peygamberler ve Duaları e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Kur'an-ı Kerim'de Peygamberler ve Duaları PDF EPUB


Dr. Necati Aykon

Kur'an-ı Kerim'de Peygamberler ve Duaları - Dr. Necati Aykon pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Dr. Necati Aykon
DOSYA BOYUTU 6,92
TARİH 2018-01-01
ISBN 9944735759
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Duâ, samimi olmaktır, ne dediğini bilmektir. Yaratana müracaat etmektir. O’na nazlanmaktır.Bu çalışmamızda Kur’an’da adı geçen tüm peygamberleri değil; sadece duaları geçen onbeş peygamberi anlattık. Peygamberlerin Rabbine duâ etmek, sığınmak zorunda kaldığı mücadeleyi işledik. Kabul gören duâları bir araya getirmeye gayret ettik. Tabii olarak sadece peygamberlerin değil, aynı zamanda o peygamberin ümmetinden olup duâları zikredilen kişilerin de dualarını aldık. İstedik ki, bu çalışmayı eline alan kişi peygamberin mücadelesini özet olarak okurken aynı zamanda duâsını da okusun. Olur ki, bir derdi bu dua sayesinde ortadan kalkar. Böylece maksat da hâsıl olmuş olur.

...imiz Kur'an-ı Kerim; Âlemlerin rabbi olan Allah'a nasıl dua edeceğimizi de öğretiyor ... KUR'ÂN-I KERİM'DE GEÇEN PEYGAMBER DUÂLARI | İslam ve İhsan ... . Kutsal kitabımız Kuran-ı Kerim'de geçen çok güzel dualar bulunmaktadır. "Ey Rabbimiz! Bize indirdiğine inandık ve peygambere tâbi olduk. Bizi şahitlerle bir tut." Hanım Sahabiler. Kur'an-ı Kerim. Peygamberlerin Duaları. Hz.Yunus'un Duası. "Senden başka hiçbir ilah yoktur. Kuran-ı Kerimden Peygamber Duaları. Adem aleyhisselâm'ın duası Hz. Muhammed: Kur'an-ı Kerim de Peygamberimiz(s. a. v)'in ... Kurân'da Peygamber Duaları - Soru Sor Cevap Bul ... . Adem aleyhisselâm'ın duası Hz. Muhammed: Kur'an-ı Kerim de Peygamberimiz(s. a. v)'in ve pek çok duaları zikredilmiştir. (Âl-i İmrân, 3/147) Bu dua, Kur'ân'da peygamberler ve onunla birlikte Allah yolunda savaşan, bu Al- 360 DUALAR lah, güzel davrananları sever" (Al-i İmran, 3/148) şeklinde haber verilmektedir. Dini konular ve bilgiler :. ... » dua ufku yakarışlarımız » kur'an-ı kerimde peygamber duaları. Muhammed (sav) ve Ümmetinin Duaları Kur'ân-ı Kerîm'de Peygamberlerin Duaları. "Rabbimiz! Biz kendimize zulüm ettik. Eğer bizi bağışlamaz ve bize acımazsan mutlaka ziyan edenlerden oluruz." (Araf, 23). Kur'ân-ı Kerîm peygamber kıssalarından bahsederken, onların yaptıkları duâları da zikreder. Şimdi bazı peygamberlerin Kur'ân'da geçen duâlarından misaller verelim: Hz. Peygamberlerin Kur'an'da geçen duaları, Hz. İbrahim'in babası için ve Hz. Nuh'un oğlu için ettikleri dua haricinde kabul edilmiş dualardır. Son din olan İslam Dini ve onunla Hazreti Muhammed'e vahiy gelen Kur'anı Kerim de bir 28 peygamberin ismi zikredilmiştir. Bunların çeşitli zamanlarda ettiği meşhur duaları vardır. Kuran-ı Kerim'de Peygamber Duaları. Hz. Hz. Musa (A.S)'ın Duası (KASAS-16) Ya Rabbi ben kendime yazık ettim.Affeyle beni. Allah peygamberlerinin dualarını da Kur'an-ı Kerim'de bizlere aktarmıştır. Fide yayıncılığın geçtiğimiz ay neşrettiği, Kur'an ve Hadiste dualar kitabından sizlere bu özel duaları aktarıyoruz... 1 yaprak bile olsa her gün okumamız gereken Kuran-ı Kerim'de geçen Peygamberlerin dualarını sizler için araştırarak bir araya getirdik. İşte Kuran-ı Kerim'de bahsedilen Peygamber duaları... Holyone Yönetici. Mesaj Sayısı : 3850 Paylaşım Gücü : 9917 Rep Point : 106 Kayıt tarihi : 25/02/09 Yaş : 27. Konu: Geri: Kur'an-ı Kerim'de Peygamber Duaları C.tesi Tem. 18, 2009 8:25 am. Allah'ın ilâhî emirlerini ve yasaklarını insanlara bildirmekle görevlendirdiği insanlara "Peygamber" denir. Peygamberler Yüce Allah'ın birer elçisi demektir. Kuran-ı Kerim De Geçen peygamber duaları. Bakara 201. رَبَّنَا اٰتِنَا فِى الدُّنْيَا حَسَنَةً وَفِى الْاٰخِرَةِ حَسَنَةً وَقِنَا عَذَابَ النَّارِ "Ey Rabbimiz! Muhammed: Kur'an-ı Keri...