Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Kardeşim Quintus'a Mektuplar e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Kardeşim Quintus'a Mektuplar PDF EPUB


Cicero

Kardeşim Quintus'a Mektuplar - Cicero pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Cicero
DOSYA BOYUTU 11,51
TARİH 2016-03-04
ISBN 6054734498
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Romalı devlet adamı, filozof, hatip Marcus Tullius Cicero (İÖ. 106- 43), İÖ. 68’den itibaren öldüğü 43 yılına kadar yirmi beş yıla yakın bir süre mektup yazmayı sürdürmüştür. Konumuzu teşkil eden kendisinden yaklaşık iki yaş küçük olan erkek kardeşi Quintus’a yazdığı mektupları ise İÖ. 59 – 54 yılları arasında kaleme almıştır.Cicero’nun mektupları kişisel özelliklerinin yanı sıra yazıldıkları dönemlerin tarihsel koşul ve özelliklerini de yansıtan oldukça politik metinler olarak karşımıza çıkmaktadırlar. Üslubu kendine has bir üsluptur; iç dünyasını, yaptığı işleri tam bir açık yüreklilikle anlatmıştır. Aynı şekilde, Cicero’nun mektupları sayesinde Roma cumhuriyetinin son dönemine ilişkin iç siyasal koşullar Eskiçağ’ın diğer birçok dönemine göre çok daha yakından tanınmaktadır.Elinizdeki metin üç kitaptan oluşan ad Quintum fratremin ilk kitabına ait olan birinci mektubun (I.1.1 – I.1.46) Loeb Classical Library’deki (Cicero’s Letters To His Brother Quintus, İngilizce çeviren ve yayıma hazırlayan D.R. Shackleton Bailey, Harvard University Press, Cambridge, 2002, s. 2 – 46)Latince metnin çevirisidir. İngilizce çeviri Latince aslıyla karşılıklı olarak basılmıştır. Çevirmen metnin daha iyi anlaşılabilmesi için Introduction eklemiştir. Bu Giriş Türkçe çeviride de korunmuştur.

...n Kardeşine Mektup var… ( Canım Kardeşim, Maalesef ki bu mektubu sana çok uzaklardan yazıyorum ... Ablasından Kardeşine Mektup Var… (: | BENİM KÜÇÜK... ... . Derya'nın gözünden bir başka Sicilya! Kardeşe Mektup. Canım Kardeşim Marcus Tullius Cicero. Romalı devlet adamı, filozof, hatip Marcus Tullius Cicero (İÖ. 106- 43), İÖ. 68'den itibaren öldüğü 43 yılına kadar yirmi beş yıla yakın bir süre mektup yazmayı sürdürmüştür. Ad: Kardeşim Quintus'a Mektuplar, Yazar: Marcus Tullius Cicero, Yayınevi: Hel Yayıncılık, Çevirmen: Hüseyin Üreten, Kategori: Kitap, Detay Kategori: Edebiyat Anı - Mektup - Günlük, En... Kardeşim Quintus'a Mektuplar Kağıt Kapak - 1 Mart 2016. Marcus Tullius Cicero (Eser Sahibi), H ... Kardeşe Mektup | SİCİLYA GÜNLÜKLERİ ... ... Kardeşim Quintus'a Mektuplar Kağıt Kapak - 1 Mart 2016. Marcus Tullius Cicero (Eser Sahibi), Hüseyin Üreten (Çevirmen). Bu ürün için ilk yorum yazan siz o...