Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Aykırı Ergenlerin Psikolojisi e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Aykırı Ergenlerin Psikolojisi PDF EPUB


Psk. Dr. Hüseyin Şahin

Aykırı Ergenlerin Psikolojisi - Psk. Dr. Hüseyin Şahin pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Psk. Dr. Hüseyin Şahin
DOSYA BOYUTU 5,72
TARİH 2019-02-08
ISBN 6059786461
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Bu eseri hazırlarken öngörülen maksatların gerçekleşmesi için aşağıda verilen bir dizi somut hedeflerin başarılmasına gayret gösterilmiştir:• Ergenlerin davranışlarında kendini gösteren anti-sosyal, saldırgan, yıkıcı, problem ve sapkın aykırı davranış temâyüllerinin sosyal-psikolojik mahiyetinin açığa çıkarılması,• Konunun araştırılması sürecine yardımcı olacak temel önerme ve prensiplerin belirlenmesi,• Anti-sosyal, saldırgan, yıkıcı, problem ve sapkın aykırı davranışın özü ve içeriği ile ilgili felsefi, hukuki, pedagojik, tıbbi ve psikolojik literatürün gözden geçirilmesi,• Mevcut ortam ve koşullarda ergenlerde anti-sosyal, saldırgan, yıkıcı, sapkın ve hukuk dışı aykırı davranışlara neden olan sosyal ve psikolojik faktörlerin belirlenmesi,• Bazı ergenlerde görülen davranış bozuklukları, psikolojik problemler; toplumsal normlara ve hukukaaykırı davranışların önlenmesi ve ortadan kaldırılmasında değerlerin önemine dikkatlerin çekilmesi,• Ergenlerin davranış problemlerinin, anti-sosyal ve hukuk dışı davranışlarının önlenmesi, iyileştirilmesi, düzeltilmesi ve esasen ortadan kaldırılmasında etkili olabilecek yol, yöntem ve araçların bulunması amaçlanmıştır. Ayrıca;• Ergenlerin anti-sosyal, saldırgan, yıkıcı, sapkın ve hukuk dışı aykırı davranışlarının ortaya çıkardığı hukuki ve psikolojik komplikasyonların sistematik bir çerçevede ele alınmasına gayret gösterilmiş,• Davranış bozuklukları ve psikolojik problemlerin ortaya çıkmasının temel nedenleri ve mekanizmaları açıklanmaya çalışılmış,• Ergenlerde anti-sosyal, saldırgan, yıkıcı ve hukuk dışı aykırı davranışların çok sayıda ve çeşitli belirtileri ile bu tür davranışların oluşumunda etkili olan faktörlerin karmaşıklığına dikkat çekilmiştir. 

...ekleşmesi için aşağıda verilen bir dizi somut hedeflerin başarılmasına gayret gösterilmiştir: - Ergenlerin davranışlarında kendini gösteren ... Aykırı Ergenlerin Psikolojisi - Psk. Dr. Hüseyin Şahin | kitapyurdu.com ... ... Dr. Hüseyin Şahin tarafından kaleme alınan Aykırı Ergenlerin Psikolojisi Pdf İndir isimli 384 sayfadan oluşan kitap; AKADEMİK KİTAPLAR yayınevinin 8/2/2019 Cuma tarihinde ve 1... Dr. Hüseyin Şahin tarafından kaleme alınan Aykırı Ergenlerin Psikolojisi Pdf Oku isimli 384 sayfadan oluşan kitap; AKADEMİK KİTAPLAR yayınevinin 8/2/2019 Cuma tarihinde ve 1. Baskı sayısı ile... Anasayfa Aykırı Ergenlerin Psikolojisi. Hüseyin Şahin. Sepete At Hemen Al. %25 Aykırı Ergenlerin Psikolojisi Hüseyin Şah ... Aykırı Ergenlerin Psikolojisi ... . Baskı sayısı ile... Anasayfa Aykırı Ergenlerin Psikolojisi. Hüseyin Şahin. Sepete At Hemen Al. %25 Aykırı Ergenlerin Psikolojisi Hüseyin Şahin Akademik Kitaplar. Aykırı Ergenlerin Psikolojisi. Kargoya verilme süresi 3 gün. Mevcut ortam ve koşullarda ergenlerde anti sosyal. saldırgan. yıkıcı. sapkın ve hukuk dışı aykırı davranışlara neden ...