Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Kısa Osmanlı Tarihi e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Kısa Osmanlı Tarihi PDF EPUB


Hüseyin Hıfzi

Kısa Osmanlı Tarihi - Hüseyin Hıfzi pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Hüseyin Hıfzi
DOSYA BOYUTU 11,84
TARİH 2019-02-08
ISBN 6052394793
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Elinizdeki bu eser, dönemin yazı dili olan Osmanlıca olarak yaklaşık bir asır evvel Osmanlı Devleti döneminde yazılmış Osmanlı tarihi çalışmasının bugün genel okuyucu kitlesinin istifade edebileceği şekilde latin harflerine (Türkiye Türkçesi) aktarılmış halinden ibarettir. Çalışmamız 1 yıllık özverili ve dikkatli bir çalışma ile Osmanlıca’dan günümüz Türkçesine büyük bir titizlikle aktarılmış, tashih edilmiş, lügat çıkarılmış ve çalışmanın sonuna eserin orijinal sayfaları eklenmiş bulunmaktadır. Çalışmada zikredilen Osmanlı padişahlarının dönemlerinin kısa, anlaşılır ve akılda kalıcı olması bakımından önem arz ettiği aşikârdır. Bu bakımdan hemen her kesimden okuyucu kitlesi için istifadeye medar yeni bir eser ortaya çıkmıştır. Osmanlı târihinin ictimâî ve siyâsî olarak ele alındığında yekûn teşkil edeceği muhakkaktır. Bu da okuyucunun târihe olan ilgisini azaltacaktır. Kitabın yazarı Hüseyin Hıfzî, Osmanlı Türkçesi ile Milâdî 1906 (Hicrî-1324) târihinde Osmanlıtârihini 94 sayfalık tek bir kitapta toplamıştır. İstanbul’da basılan Mücmel Târih-i Osmânî adlı eseri ilk olarak günümüz Tükçesiyle Kısa Osmanlı Tarihi adıyla Sultan 2. Abdülhamid’e ithaf ederek yeniden neşrederken okuyucuya “Osmanlı Târihi” okumayı sevdireceğinden ve eserin lâyık olduğu ilgiyi göreceğinden emîniz.

...nı verirler. Yazar: Kemal Karpat. ISBN: 978-605-08-3056-9 ... Kısaca Osmanlı Tarihi - Kısaca Osmanlı İmparatorluğu - Osmanlı... ... . Yayınevi: Timaş Tarih. Osmanlı Devleti'nin Kısa Sosyal Tarihi. Bu sözleri Osmanlı tarihi ve insanına uyarlamamız mümkündür. 2019 YKS Tarihi. Tüm Haberleri Gör. AÖF. 20 TL. İstanbul'da basılan Mücmel Târih-i Osmânî adlı eseri ilk olarak günümüz Tükçesiyle Kısa Osmanlı Tarihi adıyla Sultan 2. Abdülhamid'e ithaf ederek yeniden neşrederken okuyucuya "Osmanlı... Osmanlı-İran Savaşlarının Kısa Tarihi. Olcay Can ... Osmanlı Tarihi Özeti | Tarih Kasrı ... ... Osmanlı-İran Savaşlarının Kısa Tarihi. Olcay Can Kaplan Kasım 2016. İran Şahı'nın attığı bu adımlar ehl-i sünnetin kalesi Osmanlı İmparatorluğu'nun sabrını taşırmaya yetecekti. ...Tarih Konulu Eserleri Tarihi Devleti Sultanları Eski Tarihi Saray İstanbul Resimler Ottoman Empire Görsel Tablo. 8.kısım II. Mehmet'in tahta çıkmasına kadar gelen Osmanlı tarihinden bahseder....