Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Omuzumda HemençeCumhuriyet Devrinde Bir Medrese Talebesinin Hatıraları e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Omuzumda HemençeCumhuriyet Devrinde Bir Medrese Talebesinin Hatıraları PDF EPUB


Ali Kemal Saran

Omuzumda HemençeCumhuriyet Devrinde Bir Medrese Talebesinin Hatıraları - Ali Kemal Saran pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Ali Kemal Saran
DOSYA BOYUTU 6,37
TARİH 2013-01-11
ISBN 6050807837
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

“Halk Partisi’nin son dönemleri olduğundan, her ne kadar Kur’ân okutma yasağı biraz gevşese de ortamda yine jandarma korkusu hakimdi. Bunun için hocamız, caminin önüne daima içimizden bir nöbetçi diker ve Çaykara yolundan jandarmaların gelmekte olduğu haberi geldiğinde, hemen Kur’anlarımızı caminin tavan arasındaki boşluğa gizler ve cami etrafında oynamaya koyulurduk. Her ciddi olaydan bile, bir oyun çıkarmakta mahir olan talebeler, bu nöbet görevini hiç savsaklamazlar, şakaya alıp, sahte alarm vermezlerdi.” Ali Kemal Saran Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk yıllarında Trabzon’un ücra orman köylerinden birinde yetiştikten sonra Türkiye’nin ve dünyanın birçok yerinde vaizlik/müftülük görevini ifa eden Ali Kemal Saran, dağları sisle kaplı memleketini, her biri birbirinden güzel fotoğraflarla anlatıyor.Cumhuriyet’in ilk döneminde bir medrese talebesi olan Ali Kemal Saran, Of-Çaykara Vadisi örneğiyle, Anadolu medreselerindeki eğitim süreci ile bütün siyasi ve sosyal imkânsızlıklara rağmen geçmişle gelecek arasında sağlam bir köprü vazifesi gören hocalarını anlatarak yakın tarihin çok konuşulan fakat yeteri kadar bilinmeyen yönlerine ışık tutuyor. Çok partili sisteme geçişle birlikte 1960 İhtilali’nin yaşandığı çalkantılı siyasi hayatın halk üzerindeki sosyo-ekonomik etkilerini hemençesinde biriktirdiği birbirinden güzel hatıralarıyla günümüze taşıyor.Karadeniz yöresinde artık unutulmuş, kaybolmuş birçok kültürel motif ve destansı yerel şahsiyet Omuzumda Hemençe kitabıyla şiir tadında dile geliyor.

...ints Catalog. Home » Omuzumda Hemençe & Cumhuriyet Devrinde Bir Medrese Talebesinin Hatıraları ... Omuzumda Hemençe Cumhuriyet Devrinde Bir Medrese... ... . Her ciddi olaydan bile, bir oyun çıkarmakta mahir olan talebeler, bu nöbet... Omuzumda Hemençe Cumhuriyet Devrinde Bir Medrese Talebesinin Hatıraları Timaş Yayınları Cumhuriyet'in ilk döneminde bir medrese talebesi olan Ali Kemal Saran Of-Çaykara Vadisi... ...Devrinde Bir Medrese Talebesinin Hatıraları Burada yer alan hatıralar, kendimi sisler içinde kalan sibyan mektebinden ve medrese talebeliğinden Babam Mehmet Akif: İstiklal Harbi Hatıraları. Gazanfer Ağa Medresesi'nde gerçekleştirilen "Hatırat Okumaları"nda "Omuzumda Hemençe, Cumh ... Cumhuriyet devrinde bir medrese talebesinin... ... . Gazanfer Ağa Medresesi'nde gerçekleştirilen "Hatırat Okumaları"nda "Omuzumda Hemençe, Cumhuriyet Devrinde Bir Medrese Talebesinin Hatıraları" isimli kitabın kritiği yapılacak. Kar...