Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Pinokyo e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Pinokyo PDF EPUB


Carlo Collodi

Pinokyo - Carlo Collodi pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Carlo Collodi
DOSYA BOYUTU 9,57
TARİH 2019-10-30
ISBN 6057775351
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Dostu Kiraz Usta tarafından ona verilen canlı odundan bir kukla çocuk yapan Geppetto, kuklasını kendi çocuğu gibi sever. Kukla Pinokyo ise haylazlıklar yapan, laf dinlemeyen, okula gitmek istemeyen, yaramaz bir çocuktur. Yaramazlık yaparak başını sürekli belaya sokar; hırsızlarla karşılaşır, yılanlarla boğuşur, köpekbalıklarına yem olur, balık gibi tavada pişirilmekten son anda kurtulur. Tüm bu macerasında yanında olan, onu koruyup kollayan biri vardır; mavi saçlı güzeller güzeli Peri. Pinokyo, Peri’nin yardımlarıyla iyi bir çocuk olmayı öğrenecek, çalışmanın ve okumanın değerini anlayacak, sonunda ise gerçek bir çocuk olmakla ödüllendirilecektir.

... Adisebaba ' nın yeni masal kanalında ... Pinokyo Masalı Oku ... . © Adisebaba Animasyon *** KAÇIRDIĞINIZ BÜTÜN MASALLAR BURADA! ** Pinokyo Masalı. Uzun yıllar önce Geppetto adında fakir bir marangoz adam yaşarmış. Ağaç parçalarından kendine kuklalar yaparmış. Geppetto Ustanın hiç çocuğu yokmuş. Pinokyo 1940 izle, Pinokyo 1940 full izle, Pinokyo 1940 türkçe dublaj izle, Pinokyo 1940 hd izle, tahta eşyalardan bir kukla olarak yaratılan Pinokyo'nun tek istediği Gepetto babasının dileği gibi gerçek bir... Çok eski zamanlardan birinde, küç ... Pinokyo - Masal Oku ... ... Çok eski zamanlardan birinde, küçük bir kasabada Geppetto isminde yaşlı bir oyuncakçı yaşarmış. Geçimini, yapmış olduğu tahtadan oyuncakları satarak sağlıyormuş. Geppetto usta tüm zamanını Pinokyo ile geçiriyormuş. Bir müddet sonra Pinokyo'nun okula gitmesi gerektiğini düşünmüş. Ancak Pinokyo'nun ne defteri varmış ne kalemi. Gepetto Usta, cebindeki bir miktar parayı Pinokyo'ya vererek: "Oğlum bu paraları al, bunlarla kendine defter-kalem alıp okula git" demiş. Pinokyo, paraları alıp neşe içinde yola koyulmuş. Pinokyo masalı en güzel çocuk masalları arasında yer alır. Çocuğunuza an...