Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Böyle Buyurdu Zerdüşt e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Böyle Buyurdu Zerdüşt PDF EPUB


Friedrich Nietzsche

Böyle Buyurdu Zerdüşt - Friedrich Nietzsche pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Friedrich Nietzsche
DOSYA BOYUTU 7,91
TARİH 2019-01-09
ISBN 6052972069
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Zerdüşt bir sabah yurdunu bırakıp insanların arasına indi ve Üstüninsan’ı aramaya koyuldu. Zerdüşt’e göre insan, kendi kendini aşmalı ve Üstüninsan’a ulaşmalıdır. Bu yol zorlu bir yol olsa da insan, sabretmeyi ve en yüce iradesinin, Üstüninsan’a ulaşma iradesinin peşinden gitmeyi öğrenmelidir. “‘Bakın ben size Üstüninsan’ı öğretiyorum! İnsan, aşılması gereken bir şeydir. Kendinizi yenmek için ne yaptınız? Şimdiye kadar bütün varlıklar kendilerinden üstün bir varlık yarattı. Siz bu büyük yaratıştan uzak mı kalacaksınız?’ Böyle buyurdu Zerdüşt.” Friedrich Nietzsche’nin olgunluk döneminin başlangıcı olarak kabul edilen “Böyle Buyurdu Zerdüşt”, insandan Üstüninsan’a giden yolda; din, devlet, değer yargıları, erdemler ve irade üzerine yazılmış bir başyapıttır. Felsefeye ilgi duyan ve Nietzsche’yi en derin fikirleriyle tanımak isteyen herkesin mutlaka okuması gereken bir eser. “İnsan, kalbini avuçlarında sımsıkı tutmalı. Çünkü insan kalbini kaybederse aklını da kaybeder.”

...itaptır (1883-1885). Zerdüşt'ün on yıl sonra insanların arasına karışma isteği ve dağdan inişi böyle başladı ... Böyle Buyurdu Zerdüşt - Ekşi Sözlük ... . yaşamında kısa ama yo ğun bir şekilde yer alması, başyapıtı olan Böyle Buyurdu Zerdüşt'ü yazmasını sağladı. "Böyle Buyurdu Zerdüşt" Nietzsche Hakkında ve Eserden Alıntılar. bir ifade ve üslup oluşturmaya çalışmış; "Böyle Buyurdu Zerdüşt", felsefeye ve anlatıma yeni bir tarz getirmek amacıyla yazılmıştır. Böyle Buyurdu Zerdüşt, Nietzsche'nin en bilindik ve ustalık eseri olarak belirtilen bir kitap. " Zerdüşt otuz yaş ... Böyle Buyurdu Zerdüşt Özet - Nietzsche ... . Böyle Buyurdu Zerdüşt, Nietzsche'nin en bilindik ve ustalık eseri olarak belirtilen bir kitap. " Zerdüşt otuz yaşındayken yurdunu ve yurdunun gölünü bırakarak dağa çekildi. Zehirli Örümcek Üstüne. Böyle buyurdu zerdüşt. Zerdüşt böyle buyurdu... Kurtuluş Hakkında. Zerdüşt birgün büyük köprünün üstünden geçerken etrafını sakatlar ve dilenciler aldı. Böyle Buyurdu Zerdüşt. Yazar(lar) Friedrich Nietzsche. Kategori(ler) Roman, Felsefe-Düşünce, Edebiyat. Zerdüşt’ün on yıl sonra insanların arasına karışma isteği ve dağdan inişi böyle başladı. Friedrich Wilhelm Nietzsche. Böyle Buyurdu Zerdüşt; Alman filozof Friedrich Nietzsche tarafından kaleme alınmış bir kitaptır. Bu kitabı belirli bir kategori içerisinde tanımlamak zordur... Bu gecikmişliğin telaşıyla başladım eserlerini tek tek kütüphanelerden toplamaya. Baş eseri Böyle Buyurdu Zerdüşt ise başucu kitabım oldu… Bu eseri okuması biraz zahmetli. Nietzsche'nin düşüncelerinin en yüksek düzeye eriştiği olgunluk dönemi, 'Böyle Buyurdu Zerdüşt' adlı bu eseri ile başlar. Bu eser, Nietzsche Felsefesi'nin de ana kitabıdır. - Günahlarınız değil, azla yetinirliğiniz haykırıyor göklere, günahlarınızdaki alçalış! - "İp cambazını dinlemeye doyduk; bir de kendisini görsek!". - Sözlerini bitiren Zerdüşt, kalabalığa bakıp sustu. Friedrich Nietzs...