Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Kitabü Takribi’l-garib e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Kitabü Takribi’l-garib PDF EPUB


Kasım b. Kutluboğa

Kitabü Takribi’l-garib - Kasım b. Kutluboğa pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Kasım b. Kutluboğa
DOSYA BOYUTU 6,97
TARİH 2018-12-22
ISBN 6058126190
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Meşhur Hanefî fakihi ve hadis âlimi İbn Kutluboğa’nın hadis metinlerinde geçen nadir kelimelere (garîbü’l-hadîs) dair Kitâbü Takrîbi’l-garîb isimli eseri Dr.Öğr. Üyesi Osman Keskiner’in tahkikiyle İSAM’ın İkinci Klasik Dönem Projesi kapsamında yayımlandı.Kitâbü Takrîbi’l-garîb, Hanefî mezhebinin klasikleri arasında yer alan Kudûrî’ye (ö. 428/1036) ait el-Muhtasar üzerine talebesi Akta‘ tarafından yapılan şerhte geçen ahkâm hadislerindeki garip kelimelere İbn Kutluboğa’nın yaptığı açıklamaları içermektedir. İbn Kutluboğa, ilgili hadisleri tamamını zikretmeden sadece bu hadislerde geçen garip kelimeleri açıklamıştır. Bu durumun eserden istifadeyi azaltacağı düşünülerek eserin tahkikli neşrinde Akta‘ın Şerhu Muhtasari’l-Kudûrî’de delil olarak zikrettiği ilgili hadislere de yer verilmiştir. Hadislerin metne eklenmesiyle eserin, ilgili hadislerde geçen garip kelimelerin açıklandığı bir sözlük olması yanında, V/XII. asır Bağdat Hanefîlerinin fıkhî meselelerde delil olarak kullandığı hadis ve âsârı gösteren bir tür ahkâm hadisleri mecmuası haline getirilmesi de hedeflenmiştir.

...i inceleyin, güvenle satın alın. 15586282 ... GARİPLERİN KİTABI | Erkam Radyo ... . Kitabü Takribil-garib. Kasım B.KUTLUBOĞA-Dr. Osman KESKİNER. Kitabü Takribl Garib Osman Keskiner İsam Yayınları 9786058126190 Osman Keskiner. Kitabü Takribl Garib, Osman Keskiner, 261, 58.38. 9786058126190. 205330. Kitabü Takribl Garib. İSAM (İslam Araştırmaları Merkezi). 62.55. Kitabü Takribil-garib Kasım B.KUTLUBOĞA-Dr. Osman KESKİNER. 58,38 TL (KDV dahil) 83.4. Kitabü Takribl ... Kitabü Takribi'l-garib Osman Keskiner ... . 58,38 TL (KDV dahil) 83.4. Kitabü Takribl Garib en iyi fiyatla Hepsiburada'dan satın alın! Şimdi indirimli fiyatla online sipariş verin, Kitabü Takribl Garib ayağınıza gelsin! Cilt Durumu Ciltsiz. Kapat. Kitabü Takribl Garib. 6 44 Yrd. Doç. Dr. Osman Keskiner KİTABU TAKRİBİ L-ĞARİB Ğarîbu l-ehâdîsi l-mezkûra fî Şerhi Muhtasari l-kudûrî li l-akta (Ğarîbu Ehâdîsi Şerhi l-akta ale-l-kudûrî) 31. Ebü'l-Adl Zeynüddîn (Şerefüddîn) Kāsım b. Kutluboğa b. Abdillâh es-Sûdûnî el-Cemâlî el-Mısrî, 1399-1474. Kitâbü takrîbi'l-garîb-Eser incelemeleri. Arama için en az 3 karakter girmelisiniz. Tüm kategorilerde Aile (Kadın, Erkek ve Çocuk) Aksesuar ve Sarf Malzemeleri Bilgisayar Kitapları Bilgisayarlar Bilim-Teknoloji-Mühendislik Children and Teen... 0.00/5. Tavsiye et Hata bildir Favorilerime Ekle. Kitabü Takribl Garib. İsam Yayınları. 70.89. %15. Kitabü Takribl Garib. Garip yorumları ve incelemeleri, kitaptan alıntılar ve sözleri, kitabı okuyanlar ve Garip kitabına benzeyen kitaplar. Garip, bugün artık hiçbirimize garip gelmiyor. Bir gün Nisuvaz'da oturuyordum. Orhan geldi, bir şiir kitabı çıkaracağını söyledi. Garip sözü üzerinde durduk. Orhan Veli'nin kitabının adı ortaya çıkmıştı. c. Zehebi(748), Tezkiretu'l-Huffaz. 3. Hadis Ravilerinin Geneline Tahsis Edilmiş Kitaplar. Bahsettiğiniz eser de var. bu eser de ayrıca var. Takribut tehzib bir cilttir. Gariplerin kitabı : tasavvufta makamlar 2. bölüm prof. Bu üç şair, şiirde sürüp gitmekte olan aşırı duygusallığa, şairaneliğe, basmakalıp söyleyişe baş kaldıran şiirlerini toplayarak Garip adında bir kitap yayımladılar. Daha sonra ortak yayımladıkları Garip isimli kitapta bulunan şiirlerden ve şiir tutumlarında...