Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Millet ve Milliyetçilik e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Millet ve Milliyetçilik PDF EPUB


İskender Öksüz

Millet ve Milliyetçilik - İskender Öksüz pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR İskender Öksüz
DOSYA BOYUTU 6,20
TARİH 2016-01-25
ISBN 6059127653
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Bu kitabın amacı, bilimin, millet ve milliyetçilik hakkında söylediklerini uzman olmayanların da anlayacağı bir dille açıklamaktır.Sonuçta bilimin, yani millet ve milliyetçilikle ilgilenen sosyoloji ve siyaset bilimlerinin, aslında bu konularda bir değil, birçok şey söylediğini göreceğiz. Bilimler çok şey söylemekte, farklı şeyler söylemektedir ama bunları senteze götürmek, her bir teori içindeki kısmî doğruları alıp gerçeğe her birinin yaklaştığından daha çok yaklaşmak, böylece onların her birinin ayrı ayrı gördüğünden daha berrak bir manzara görmek mümkündür.Bu kitapta dünya fikir çevrelerinin ve bilhassa konuyla birinci derecede ilgili bilim dalı olan sosyolojinin, millet ve milliyetçilik konusundaki düşüncelerini, tespitlerini, teorilerini bulacaksınız ve Türkiye atmosferinde yaşadığınız için muhtemelen şaşıracaksınız. Çok mümkündür ki siz de burada okuyacağınız bulguları aklınızdan geçiriyordunuz ama “bilime uygun mudur?”, “dünyanın genel fikir gidişine uygun mudur?”, “uluslararası hukuka ters olmasın…” tereddütleri içindeydiniz. Öyle zannediyorum ki çağdaş millet ve milliyet teorileriyle karşılaşınca, havası pislenmiş bir odada saatlerce kaldıktan sonra birdenbire açılan bir pencerenin verdiği ferahlığı hissedeceksiniz. Rahmetli Erol Güngör’ün dediği gibi, gerçekler ancak sahtekâr ve geri zekâlıları korkutur. Bırakınız korksunlar! 

...el, fikrî ve siyasî boyutlarını anlamak gerekiyor ... Milletler ve Milliyetçilik Program, Mit, Gerçeklik" - %35 İndirimli ... . Millet ve Milliyetçilik kitabını oluşturan yazılar, Prof. Millet ve Milliyetçilik Kavramları. Kavramların tarihini araştırmak aynı zamanda bir dilde geliştirilen düşüncenin gelişimini gözlemlemeye imkân tanır. Millet ve milliyetçilik karşıtlığı altında,dindarlık kisvesine bürünerek yapılan "DİNCİLİK" İslamiyet'in ve Kur'an'ın ruhuna ve evrensel mesajına aykırıdır.Hatta dine ihanettir. Ayrıntı: 74 Tarih dizisi: 4. ... MİLLET ve MİLLİYETÇİLİK - Milli Düşünce Merkezi ... .Hatta dine ihanettir. Ayrıntı: 74 Tarih dizisi: 4. 1780'den Günümüze Milletler ve Milliyetçilik "Program, Mit, Gerçeklik" E.J. Hobsbawm. MiLLETLER ve. MiLLiYETÇiLİK "Program, Mit, Gerçeklik". s;M AYUNTI. Marksçı Millet Kuramı Milliyetçilik Düşüncesinin Kökenleri: 18. ve 19. yy'lar Sitelerin ve milletlerin arı kovanını andıran kolonileri de yine toprağa bağlı gruplardan sayılır. İşte bu noktada Atatürk'ün millet ve milliyetçilik anlayışı büyük bir önem kazanmaktadır. Dolayısıyla Türkçede bugün, nation ve millet kelimeleri tam olarak aynı manâyı ifade etmemektedir. 22.12 TL. Ünlü tarihçi E.J. Hobsbawm bu kitapta "millet ve milliyetçilik" serüvenini derinlemesine inceliyor. Son iki yüzyıllık tarihin bulanık sularından çarpıcı sonuçlar çıkararak milliyetçiliği insanların... Millet ve milliyetçilik kavramları insanın yaratılışından günümüze kadar tartışılan ve hatta kıyamet gününe kadar da üzerinde tartışılmaya devam edilecek iki kavramdır....