Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Gök-Türk TamgalarıÖz Türk Ses İmgeleri e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Gök-Türk TamgalarıÖz Türk Ses İmgeleri PDF EPUB


Hüseyin Oğuztürk

Gök-Türk TamgalarıÖz Türk Ses İmgeleri - Hüseyin Oğuztürk pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Hüseyin Oğuztürk
DOSYA BOYUTU 10,4
TARİH 2016-01-13
ISBN 6059707084
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Dünya'nın ilk yazı sistemlerinden olan ve Göktürk Devleti'nin resmi alfabesi olarak kullanılan Orkun (Göktürk) alfabesinin kolay ve sistemli bir şekilde öğrenilmesi konusunda, konuya ilgi duyan ya da Göktürkçe yazışmak isteyenlere öz Türk ses imlerini, Gök-Türk tamgalarını öğreten bir kılavuz.Ulu Türkçemizin ilk yazısını öğrenmek isteyenlere bir kılavuz olarak hazırlanan bu betikten (kitaptan), 38 tamga(harf)'dan oluşan Orkun Damgalığıyla kolayca okuma-yazma öğrenebileceksiniz.Atalarımızın bize en büyük mirası bu tamgalar, Bilge Kağan'ın Tonyukuk'un öğütlerini bizlere ulaştıran bengü taşların en büyük bekçileri.Atalarımızın bizlere en büyük hediyesi, öz Türk tamgalarımızı Göktürk Devleti resmi alfabe olarak kullanmıştır.Tarihi ve kökeni hakkında elimizdeki belge ve bilgiler yetersiz kalmakla birlikte M.Ö. 4. yüzyıla kadar uzanan Göktürk tamgaları ile yazılmış eser ve kalıntılar keşfedilmiş bulunmaktadır.Günümüzde sayısal ortamda da kullanılabilen ve gün geçtikçe artan ilgi ile öğrenilen tamgalarımızla pek çok çevrimiçi ve baskılı yayında üretilmektedir.Bu kaynakçada bugüne değin elimize geçen tüm eserlerden elde edilen bilgiler ışığında, Gök-Türk alfabesi ya da Orkun alfabesi’nin tüm tamgaları, yazım kuralları, yazım şekilleri, tüm ilgililerin rahatça okuyup yazar olabilmesi için sunulmuştur.

...ları, Gök Türk Alfabesi, Hun, Saka, Bulgar-Hazar Tamgaları, Sümer Yazısı ... Türk Abecesi ve Tamga Kökleri | Türk ... . Tamgalar, Türk Boyları'nın Ön Türk dönemindeki soyağacını oluşturan önemli simgelerdir. Gönderen. Konu: GÖKTÜRK TAMGALARI (Okunma Sayısı 9268 defa). 0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte. GÖKTÜRK TAMGALARI. « : 28 Temmuz 2017, 23:51:57 ». Oğuz boylarının simgeleri. işte bu tamgalar türk tarihine dair en önemli yazılı kaynak olan "ORHUN KİTABELERİ"nin yazın dili olan "GÖKTÜRK ALFABESİ"ni oluşturmuşlardır. Göktürk Parası. M.S.6-7yy. Çintemani Moncuk ya da Üç benek sembolü, T ... Gök-Türk Tamgaları Öz Türk Ses İmgeleri | KitapAvrupa ... . Göktürk Parası. M.S.6-7yy. Çintemani Moncuk ya da Üç benek sembolü, Türklerde Alplik simgesidir. pliska pusulası; Pusula üzerinde Türklere ait yönleri gösteren tamgalar yer alıyor. Türk Tamgaları ve devamındaki Türk Alfabesi Göktürk devleti kendisini eski Juan-Juan devletinin mirasçısı olarak gördü. Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın Oysa ki bu tamga Ön-Türk göçleriyle Hindistan'a gitmiştir ve genelde bulunduğu bölgeler kadim Türk bölgeleri ve yine Türklerin göç yolları üzerindedir. Türk boylarının tamgaları. aygunhoca tarafından yazıldı. Aktif 10 Ocak 2010. Tarihsel kökeni çok eskilere dayanan tamgalar (damgalar) bir iletişim gereksinimi olarak türemiştir. Göbekli Tepe simge, figür ve heykelleri ile Ön Türklerin izlerinin taşımaktadır. * Tamgalar MÖ 15.000'li yıllarda (Buzul Çağı'ndan hemen sonra) ortaya çıkmıştır. Titze'ın Tarihi ve Etimolojik Türkiye Türkçesi Lügâtinde, sözcüğün Eski Türkçe tamġa şeklinde olduğunu ve Meninski (2010)'dan "kızgın demirle hayvana vurulan nişan" anlamına geldiğini bildirir. Kaynak: tamga.org. Çintemani Moncuk ya da Üç benek sembolü, Türklerde Alplik simgesidir. Swastika, Svastika ve Gamalı Haç (Mitoloji) - Özhan Öztürk Makaleleri. Şu bağlantıda tanımını yaptığım bétikte yér alan damgalar atlasını paylaşayım dédim. Yalnızca Talas, Yénisey ile Orkunda kullanılan damgalara yér verilmiş ancak iyi bir... Orkun alfabesi'nde 38 tamga ...