Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Eski İran Tarihi (Medler, Persler, Partlar) e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Eski İran Tarihi (Medler, Persler, Partlar) PDF EPUB


Prof. Dr. Ekrem Memiş

Eski İran Tarihi (Medler, Persler, Partlar) - Prof. Dr. Ekrem Memiş pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Prof. Dr. Ekrem Memiş
DOSYA BOYUTU 9,40
TARİH 2018-12-15
ISBN 6053277804
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Bilindiği üzere, dünyanın en eski medeniyetleri Eski Yakın Doğu’da ortaya çıkmıştır. Mezopotamya, Mısır ve Anadolu medeniyetleri, ilk aklımıza gelenler arasındadır. Fakat her nedense, Eski İran Medeniyeti biraz daha arka plana atılmış gibi görünmektedir. Halbuki İran coğrafyasında Elam kabileleri başta olmak üzere, Medlerin, Perslerin, Partların ve nihayet Sasanilerin egemenlik tesis ettikleri ve adı geçen kavimlerin, yaşadıkları dönemin büyük güçleri ile mücadeleye girdikleri, gerek kendi vesikalarından gerekse Batılı müelliflerin eserlerinden öğrenilmektedir.Eski İran Tarihi üzerine yapılan çalışmaların önemli bir kısmı, Batılı araştırmacılar tarafından gerçekleştirilmiştir. Bu çalışmalar göstermektedir ki, Eski İran Medeniyeti’nde pay sahibi olan kavimlerin ve özellikle Perslerin, en az Türkler kadar köklü bir devlet geleneği vardır. Bu gelenek, kuşaktan kuşağa aktarılarak, bugünlere ulaşması sağlanmıştır.Bu kitapta, İran medeniyetinde pay sahibi olan kavimlerin tarihi, ayrıntılı bir şekilde gözler önüne serilmektedir.

...m pers imparatorluğu. Persler kimdir ve tarihleri hakkında bilgiler ... Eski İran Tarihi (Medler, Persler, Partlar) Fiyatı ... . birçok boylar yaşardı: Bunlardan Partlar, Horasan'ın batısında, Medler, batı İran'da, Persler güney İran'da, Hikaryalılar da Hazar kıyılarında yerleşmişlerdi. Prof. Dr. Ekrem Memiş. Bilindiği üzere, dünyanın en eski medeniyetleri Eski Yakın Doğu'da ortaya çıkmıştır. Mezopotamya, Mısır ve Anadolu medeniyetleri, ilk aklımıza gelenler arasındadır. Memiş, Ekrem. Eski İran Tarihi (Medler, Persler, Partlar). Bursa: ... Eski İran Tarihi (Medler, Persler, Partlar) Fiyatı ... . Memiş, Ekrem. Eski İran Tarihi (Medler, Persler, Partlar). Bursa: Ekin Yayınevi, 2018. Eski Yakındoğu Tarihi (M.Ö. 3000-323). Çeviri: Sinem Gül. İstanbul: Homer Kitabevi, 2018. Ahamenişler (Pers İmparatorluğu), Medler, Partlar, İran Uygarlığı ve İran Medeniyeti, Pers Tarihi, Zerdüşt, Zerd...