Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma PKK'nın Dersim Sorunu e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

PKK'nın Dersim Sorunu PDF EPUB


Kağan Gökalp

PKK'nın Dersim Sorunu - Kağan Gökalp pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Kağan Gökalp
DOSYA BOYUTU 12,76
TARİH 2012-11-13
ISBN 6054125746
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Kamuoyunda bilinenin aksine PKK ile Dersim ara-sında uzun yıllardan beri devam eden örtülü bir savaş vardır. Tarihi bir derinliğe sahip olan bu savaş birçok soru ve çelişkiyi de bünyesinde barındırmaktadır. Der-simlilerin PKK tarafından katlediliş sebeplerini ve şekillerini, PKK'nın Dersim halkına dönük sürgün, zorun-lu askerlik, vergi ve haraç uygulamalarının halkı ne hale getirdiğini ve köylerin nasıl boşaldığını, Dersim kırsalındaki diğer silahlı sol örgütlerin (TKP-ML/TİKKO, Dev-Sol, TDKP vs.) halkı korumak adına PKK'ya karşı direnme çabalarını ve PKK'nın bu örgütlere başlattığı saldırı ve katliamlarını, A. Öcalan/PKK'nın Dersim'e ve Dersimlilere bakışını ve PKK baskısından / korkusundan dolayı halkın fazla dile getiremediği bu savaşa dair birçok sorunun cevabını bu çalışmada bulacaksınız.- PKK Dersim'i fethedebildi mi?- Dersim Halkı PKK'yı neden istemedi?- A. Öcalan; “Dersim'in fethedilmesi, Kürdistan'ın fethedilmesidir” sözüyle ne anlatmak istedi?- A. Öcalan Dersimlileri neden "ihanetçi olmakla" suçladı?- A. Öcalan'ın “Dersim'e silahlarla diz çöktürme stratejisi” nasıl uygulandı?- Dr. Baran neden ve nasıl öldürüldü?- PKK'nın kuruluşunda yer alan Dersimliler kimlerdir?- PKK merkez komitesinde yer alan Dersimliler hangi gerekçelerle ve nasıl infaz edildiler?- Örgütün dağ kadrosundaki Dersimliler nasıl “taş altı” edildiler?- Köylerde Dersim halkına uygulanan baskı ve katliamların gerekçeleri nelerdi?- PKK-Dersim çelişkisinin tarihi ve sosyolojik sebepleri nelerdir?- Dersim PKK'ya diz çöktü mü?

... ve Dersimlilere bakışını ve PKK baskısından / korkusundan dolayı halkın fazla dile getiremediği bu savaşa dair birçok sorunun cevabını bu çalışmada bulacaksınız ... PKK'nın Dersim Sorunu | bkmkitap.com ... . Öcalan/PKK'nın Dersim'e ve Dersimlilere bakışını ve PKK baskısından / korkusundan dolayı halkın fazla dile getiremediği bu savaşa dair birçok sorunun cevabını bu çalışmada bulacaksınız. Dersim'e ve Dersimlilere bakışını ve PKK baskısından / korkusundan dolayı halkın fazla dile getiremediği bu savaşa dair birçok sorunun cevabını bu çalışmada bulacaksınız. Dersim'e ve Dersimlilere bakışını ve PKK baskısından / korkusundan dolayı halkın fazla dile getiremediği bu savaşa dair birçok sorunun cevabını bu çalışmada bula ... Pkk'nın Dersim Sorunu ... . Dersim'e ve Dersimlilere bakışını ve PKK baskısından / korkusundan dolayı halkın fazla dile getiremediği bu savaşa dair birçok sorunun cevabını bu çalışmada bulacaksınız. Dersim'e ve Dersimlilere bakışını ve PKK baskısından / korkusundan dolayı halkın fazla dile getiremediği bu savaşa dair birçok sorunun cevabını bu çalışmada bulacaksınız. Öcalan/PKK'nın Dersim'e ve Dersimlilere bakışını ve PKK baskısından / korkusundan dolayı halkın fazla dile getiremediği bu savaşa dair birçok sorunun cevabını bu çalışmada bulacaksınız....