Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Osmanlı'nın Manevi Mimarları e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Osmanlı'nın Manevi Mimarları PDF EPUB


Muammer Yılmaz

Osmanlı'nın Manevi Mimarları - Muammer Yılmaz pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Muammer Yılmaz
DOSYA BOYUTU 3,55
TARİH 2020-02-04
ISBN 6055413606
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Pek çok millet ve devlete eşiklik ve beşiklik eden Eyüp sabırlı, Yusuf yüzlü, ahû gözlü, koç yiğitler yatağı, cihangirler otağı, aşıklar diyarı, erenler ocağı Anadolu’muz; vefalı göğsünden nice kahramanlar, dahiler, liderler, gönül mimarları çıkarmıştır.İnsan beden ve ruhuna yapışan birtakım hastalıkları Kur’an Ezcanesinden imal ettiği ilaçlarla tedavi etmeyi vazife edinmiş bu aşk ve gönül aynaları olan Mevlânâ, Yunus Emre, Şeyh Edebali, Akşemseddin, Emir Sultan, Aziz Mahmut Hüdayi, Nabi ve niceleri insanımızın ve nice devlet adamı hükümdarlarımızın “Rûh” dünyasına girerek onları Allah’a kullukta, devlet idare etme sanatında, doruğa taşımışlardır.Gerçek sultanların onlar olduğunu gören ve gönülden inanan Osmanlı Padişahları, bu gönül ve rûh ordularının rehberliğinde devletine, milletine ve insanlığa faydalı olmaya çalışmışlardır.Elinizdeki eserde, bütün insanlığın gözü, kulağı, kanadı ve yüreği olan bu manevi mimarlar, tarafımızca tarihi dokusu içinde yeniden işlenmiş, geleceğimizi şekillendirmeye bir ölçüde de olsa katkı sağlanmak istenmiştir.

...İmparatorluğu kuruluşundan yıkılışına kadar bir çok mimar yetiştirmiştir ... Osmanlı Mimarları I | SANATIN YOLCULUĞU ... . Bunlar içerisinde Türk ve Yabancı kökenli mimarlarda bulunmaktadır. Araştırmacı-Yazar. İDRİS YAVUZ. Dünya tarihinde, üst üste 16 kez devlet yıkıp, yeniden devlet kuran bir başka millet göremezsiniz. Bu açıdan bakıldığında, alt yapısı sağlam... Osmanlı'nın Manevi Mimarları. Osmanlı'nın manevî mimarları. Yrd. Doç. Bey'in oğlu Orhan Bey'e vasiyeti, Osmanlı Beyliği'nin nasıl "Cihan ... OSMANLININ MANEVİ MİMARLARI Kitabı ... . Yrd. Doç. Bey'in oğlu Orhan Bey'e vasiyeti, Osmanlı Beyliği'nin nasıl "Cihan İmpara-torluğu" olduğunun en güzel göstergesidir Osmanlının Manevi Mimarları yorumları ve incelemeleri, kitaptan alıntılar ve sözleri, kitabı okuyanlar ve Osmanlının Manevi Mimarları kitabına benzeyen kitaplar. Muammer Yılmaz. Pek çok m...